Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Apr 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Дата: 15-04-2016

Семінар «Основні принципи імплементації директив Європейського союзу в секторі «Охорона природи».
детальніше>>>

Дата: 05-04-2016

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує конкурсний відбір
детальніше>>>

 
 

Новини

Позиція Департаменту – ЧІТКЕ ДОТРИМАННЯ НОРМ ЗАКОНОДАВСТВА!


     12 лютого 2016 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Шепелєва відбулося установочне засідання робочої групи з розгляду питань, пов’язаних із використанням території національного природного парку «Олешківські піски» підрозділами Збройних Сил України, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 01 лютого 2016 року № 42.
       Участь у засіданні взяли представники: Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, юридичного управління апарату обласної державної адміністрації, національного природного парку «Олешківські піски» (далі – Парк), Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, Державної екологічної інспекції у Херсонській області, перший заступник голови Цюрупинської районної державної адміністрації Буганов К.М., військовий комісар Херсонського обласного військового комісаріату Кока С.В., начальник квартирно-експлуатаційного відділу м. Херсона Мусієнко О.О., регіональний координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого ВР з прав людини Скляренко Т.О., голова Громадської ради при обласній державній адміністрації Гурківський В.В. та громадські діячі.            Робоча група розглядала питання щодо правомірності проведення на території національного природного парку «Олешківські піски» заходів з бойової підготовки підрозділів Збройних Сил України.


       Директор національного природного парку «Олешківські піски» Непрокін Андрій Вікторович зауважив на проблемі, яка ставить під загрозу подальше існування Парку.
    Так, з початку жовтня 2015 року на території Козачелагерської арени, включаючи і ту частину, яка належить Парку, проводяться військові навчання із застосуванням важкої зброї. Військовослужбовці Збройних Сил України фактично заборонили перебування інспекторів та спеціалістів Парку на його території, що у свою чергу призводить до зупинки їх робочого процесу та розвитку Парку в цілому. Представники служби державної охорони природно-заповідного фонду не можуть без загрози власному життю виконувати свої функціональні обов’язки. До того ж, саме на цій ділянці знаходиться заповідна зона площею 1391 га, яка потребує особливого режиму охорони.
     Разом з тим, військовий комісар Херсонського обласного військового комісаріату Сергій Васильович зауважив, що справа боєздатності знаходиться на першому плані, до того ж дана ділянка перебуває у користуванні Міністерства оборони України відповідно до акта на право довгострокового тимчасового користування землею від 1985 року. Наразі, на цій території проводяться бригадні навчання.

     «Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності Збройних Сил України і їхню потребу у навчанні. Разом з тим, з огляду на те, що наразі коїться, а саме заборона Військовослужбовцями Збройних Сил України перебування інспекторів та спеціалістів Парку на його території, до того ж, саме на цій ділянці знаходиться заповідна зона, яка потребує особливого режиму охорони, а також зважаючи на те, що Парк унікальний не тільки для України, а й для Європи, вважаємо, що цю проблему повинно негайно вирішити, і вирішити саме на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема Міноборони та Мінприроди.
       Позиція Департаменту – чітке дотримання норм законодавства!» наголосив Юрій Попутько.

    Листами від 19 січня 2016 року № 45-78/0/9-16/313 «Щодо порушення режиму національного природного парку «Олешківські піски» обласна державна адміністрація звернулася до Міністерства оборони України та Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням сприяти розв’язанню даної проблеми.
      11 лютого обласна державна адміністрація знову звертається листом за № 871/0-16/68/313 «Про вжиття заходів» до зазначених міністерств, але вже з проханням вжити конкретних заходів стосовно розв’язання проблеми, що виникла.
     За результатами засідання, прийнято рішення зацікавленим сторонам конфлікту надати Департаменту документи, що засвідчують право використання земельної ділянки в Цюрупинському районі, яка входить до складу території Парку, для подальшого аналізу та надання юридичним управлінням апарату обласної державної адміністрації правової оцінки проведення на території Парку заходів з бойової підготовки підрозділів Збройних Сил України.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
16-02-2016