Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Feb 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

Дата: 15-04-2016

Семінар «Основні принципи імплементації директив Європейського союзу в секторі «Охорона природи».
детальніше>>>

Дата: 05-04-2016

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує конкурсний відбір
детальніше>>>

 
 

Новини

Департамент екології та природних ресурсів звітує про свою роботу за 2015 рік.

     1. Указом Президента України від 24 листопада 2015 року № 657/2015 на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Цюрупинського районів, міст Херсона та Нової Каховки Херсонської області створено національний природний парк «Нижньодніпровський» (далі – Парк).
    Метою створення Парку є збереження, відтворення і ефективне використання природних комплексів та об’єктів дельти річки Дніпро як одного з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів у Європі, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, забезпечення збереження водно-болотного угіддя міжнародного значення «Дельта р.Дніпра».
   На території зазначеного природоохоронного об’єкта планується створення центру олімпійської підготовки з водних видів спорту, який дозволить розширити інфраструктуру об’єктів спортивної підготовки та активного відпочинку, поліпшить інвестиційний клімат і туристичну привабливість Херсонщини, забезпечить створення нових робочих місць, надходження коштів до місцевого і державного бюджетів, матиме позитивний вплив на соціально-економічний розвиток регіону, надасть можливості для якісної підготовки спортсменів збірних команд України з веслування.
     У Парку буде забезпечено умови для організованого туризму, оздоровлення, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах, що сприятиме новим інвестиційним надходженням до місцевого бюджету.
     2.Виділені кошти з резервного фонду державного бюджету на будівництво:
        • очисних споруд потужністю 50 куб. м/добу, с. Чорнобаївка, Білозерського району (1 млн. 107 тис. грн.),
        • на реконструкцію діючих очисних споруд в с. Залізний Порт, Голопристанського району потужністю 3600 куб. м/добу (16 млн. 325 тис. 700 грн.),
        • на реконструкцію очисних споруд смт. Наддніпрянське Дніпровського району м. Херсона потужністю 200 куб. м/добу (4 млн. 171 тис. 600 грн.),
     • на реконструкцію очисних споруд м. Берислав потужністю 2500 куб. м/добу, (10 млн грн.) на будівництво та реконструкцію мереж каналізації с.Роздольне, Каховського району потужністю 200 куб. м/добу (4 млн 265 тис. 190 грн).
    3. Погашена кредиторська заборгованість за проведення заходів з винесення в натурі меж ландшафтного заказника місцевого значення «Балка Великі Сірогози» (92 тис. 343, 63 грн.).
    4. Встановлений факт проведення процедури незаконного продажу острову Янушев. Матеріали передані до правоохоронних органів та у судовому порядку визнано недійсними розпорядження Голопристанської районної державної адміністрації та договір оренди земельної ділянки площею близько 10 га. Таким чином, острів Янушев був повернутий державі.
     5. Підготовлено «Екологічний паспорт Херсонської області за 2014 рік».
     6. Підготовлена Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища у Херсонській області у 2014 році.
     7. Надано 10 висновків державної екологічної експертизи: КО КБЕ ХОР- каналізаційні очисні споруди; ТОВ «Смарт-Меритайм Груп»- пункт перевантаження на ІІ набережній; ТОВ «Смарт-Меритайм Груп»-технологія регенерації корунду; ПП «ГФ «Суднореммонтаж»- збір, перевезення, утилізація небезпечних відходів; ТОВ «Емальзавод»-очисні споруди; ТОВ ВТПзІІ «Продагросервіс»-котельна на твердому паливі; ПП «Херсон-Судноремонт»- збір, зберігання, транспортування небезпечних відходів; Високопільська с/р-мережа централізованого водопостачання; ТОВ «Глуско Енерджи Україна» передача дизельного палива на причалах ПАТ «Новокаховський річковий порт»; КП «Цюрупинський водоканал» - свердловини водозабору.
     8. Опрацьовано реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів – 14. Реєстрові карти є підставою для складання і ведення Реєстру об’єктів утворення відходів, що містить звітні дані щодо виробників відходів, об'єктів утилізації та оброблення відходів, а також відомостей, поданих спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами.
     9. Затверджено паспортів відходів – 2.
     Паспортизація відходів ведеться підприємствами з метою їх вичерпної ідентифікації та визначення оптимальних шляхів поводження з ними.
     Паспортизація відходів передбачає складення і ведення паспортів відходів, паспортів місць видалення відходів, реєстрових карт об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів відповідно до державного класифікатора ДК 005-96 "Класифікатор відходів" та номенклатури відходів.
     Така незначна кількість зареєстрованих паспортів відходів пов’язана з відсутністю перевірок, які повинні здійснювати органи Держекоінспекції, що в свою чергу створює передумови для безконтрольного поводження з відходами (їх утворення, розміщення, використання).
     10. Взято на облік та актуалізовано дані ревізій по 4-х місцях видалення відходів.
     11. Зареєстровано декларацій про утворення відходів, тобто документів, які згідно з законодавством про відходи подають суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів в межах від 50 до 1000(показник в межах якого підприємство не отримує дозвіл на поводження з відходами) – 188 шт.
     Така незначна кількість зареєстрованих декларацій пов’язана з відсутністю перевірок, які повинні здійснювати органи Держекоінспекції, що в свою чергу створює передумови для безконтрольного поводження з відходами (їх утворення, розміщення, використання).
     12. Опрацьовано проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, земельних ділянок, які розташовані на території чи в межах об’єктів природно-заповідного фонду або в межах прибережної захисної смуги – 72.
    13. Опрацьовано заяв, які надходили до обласної державної адміністрації про надання дозволів на розробку проектів землеустрою та їх затвердження, переукладення договорів оренди – 233.
     14. Відпрацьовано матеріалів підприємств про встановлення квот на видобуток корисних копалин місцевого значення –4.
     15. Видано дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел – 197.
     16. Видані величини фонових концентрацій визначених розрахунковим методом – 35.
     17. Видано дозволів на спеціальне водокористування – 682.
     18. Затверджено проектів нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин із зворотними водами в поверхневі водні об’єкти –31.
    19. Погоджений проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» в частині оголошення природної території площею 120 гектарів в місті Гола Пристань гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Озеро Соляне».
     20. Підготовлено картографічні матеріали попередніх меж національного природного парку «Кам’янська січ» із функціональним зонуванням і визначено власників/користувачів земельних ділянок, що планується включити до складу його території.
     21. Проведена робота по інвентаризації артезіанських свердловин в Херсонської області.
     22. Проведено прес-конференцій –3.
     23. Проведено еколого - освітніх заходів (лекції, презентації, вікторини, бесіди) – 10.
    24. Забезпечено ведення банків даних про стан навколишнього природного середовища («Атмосферне повітря», «Водні ресурси», «Біорізноманіття», «Відходи», «Геологічне середовище» (дані про сейсмічні події), «Землі та ґрунти», «Ліси») та надання доступу до екологічної інформації, забезпечено підготовку для розміщення на веб-сайті Інформаційно-аналітичного центру державної системи моніторингу довкілля Мінприроди щомісячних та щоквартальних оглядів про стан довкілля області.        25. Направлено 8 запитів до Мінприроди про виділення коштів на природоохоронні заходи з державного бюджету у сумі 162 млн 231,05 тис. грн.

Основні завдання роботи Департаменту на 2016 рік є:
     • вивезення та знищення не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин за рахунок залучення бюджетних коштів;
     • проведення інвентаризації територій та об’єктів природно-заповідного фонду області за рахунок коштів обласного фонду;
     • встановлення в натурі меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду за рахунок коштів обласного фонду;
     • робота з Міністерством екології та природних ресурсів щодо виділення коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на
      - реконструкцію очисних споруд м. Берислав (завершення об’єкта),
      - реконструкцію каналізаційного напірного колектора в смт. Новоолексіївка Генічеського району,
      - реконструкцію каналізаційних очисних споруд м. Генічеськ,
      - будівництво (реконструкція) очисних споруд Білозерської виправної колонії № 105 у с. Дар’ївка Білозерського району,
      - реконструкцію каналізаційних очисних споруд в смт. Новотроїцьке.
     • проведення організаційних заходів щодо легалізації (паспортизації) та взяття на облік місць видалення відходів;
    • вжиття заходів щодо активізації роботи органів місцевого самоврядування з встановлення прибережних захисних смуг в місцях існуючої забудови, розміщення капітальних інженерних меліоративних систем.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
19-02-2016