Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Aug 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Дата: 15-08-2016

За добу пожежно-рятувальні підрозділи 39 разів ліквідовували пожежі в екосистемах
детальніше>>>

Дата: 15-08-2016

Щодо заборони змін цільового призначення та меж земельних ділянок природоохоронної сфери
детальніше>>>

 
 

Новини

Привітання з Днем працівника природно-заповідної справи!

Це свято небайдужих та дбайливих людей, свято всіх хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя. Щиро і сердечно вітаю із Днем працівника природно-заповідної справи!

ГАВРИЛЕНКА ВІКТОРА СЕМЕНОВИЧА – директора Біосферного заповідника ім. Ф.Є.Фальц-Фейна «Асканія-Нова», 

ШУЛЬГУ СВІТЛАНУ МИКОЛАЇВНУ – директора національного природного парку «Джарилгацький»,

НЕПРОКІНА АНДРІЯ ВІКТОРОВИЧА – директора національного природного парку «Олешківські піски»,

ЮРЧЕНКА АНАТОЛІЯ ПЕТРОВИЧА – директора Чорноморського біосферного заповідника,

ПОПОВЧУКА ЄВГЕНА СЕРГІЙОВИЧА – директора Азово-Сиваського національного природного парку.

Представниками вашої шанованої професії здійснено величезну роботу у сфері охорони природи - створено систему, що зберігає найцінніші та найчарівніші природні куточки нашої країни – природно-заповідний фонд України. 

Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, і саме тому розвиток заповідної справи визнано одним із найважливіших пріоритетів довгострокової державної політики. Державою поставлено завдання у найближчі роки збільшити площу природно-заповідного фонду до 10% від площі країни. Я впевнений, що завдяки вашій праці, досвіду, розумінню, ініціативності та творчій думці, вашому доброму серцю поставленні завдання будуть виконані.

Херсонщина не стоїть осторонь цього процесу. Завдяки зусиллям працівників природно-заповідної справи в Херсонській області збережено 80 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 354 тис. га. 

Досягнення у формуванні природно-заповідного фонду нашого регіону є наслідком роботи кількох поколінь природоохоронців, але робота в даному напрямку не припиняється! Продовжується робота зі створення нових та розширення існуючих територій об'єктів природно-заповідного фонду області. 

Охороняючи рідкісні рослини – ми охороняємо природу, а зберігаючи природу, як основу нашого буття – ми бережемо нашу країну. 

Користуючись нагодою, вітаю всіх співробітників природоохоронних установ, колег, однодумців та всіх тих, кому не байдужа доля унікальних та цінних куточків природи! Міцного всім здоров'я, чистого повітря, мирного неба, успіхів та нових здобутків у справі збереження природи!

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації                     Ю.А.ПопутькоДовідково:

7 липня – цей день для професійного свята обрано невипадково, адже асоціюється він з святом Івана Купала присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.

Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого за легендою має чарівні властивості. Цього року символом обрано Гронянку півмісяцеву або ключ-траву (Botrychium lunaria (L.) Sw.). За легендою саме ця папороть квітне чарівною квіткою, яка дарує здатність бачити невидиме і знати непізнане. Колись цей вид широко зростав у світлих лісах і на узліссях Полісся, Лісостепу, Гірського Криму і Карпат. Тепер рослина дуже рідкісна через антропогенний вплив на лісові та лучні угіддя, збирання рослин як лікарської сировини, слабку конкурентну здатність та швидкі зміни екологічних умов і клімату. Нині цей вид опинився на критичній межі виживання.

Якщо ми зуміємо вберегти Гронянку півмісяцеву від зникнення, вона послужить нам ключ-травою до ще нерозгаданих таємниць і незвіданих знань. На шляху у європейське майбутнє – не забуваємо про власні традиції та зберігаємо рідну природу. «Збережемо природу – збережемо Україну!»
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
07-07-2016