Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Nov 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Дата: 16-11-2016

БЕЗКОНТРОЛЬНЕ КОСІННЯ ВАЖЛИВОГО КОМПОНЕНТУ ЕКОСИСТЕМИ – ОЧЕРЕТУ ДНІПРОВСЬКОГО!!!!!!!
детальніше>>>

Дата: 15-11-2016

Стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»
детальніше>>>

 
 

Новини

ОСТАП СЕМЕРАК: «ВІДТЕПЕР БУДЬ-ЯКИЙ БІЗНЕС СПОЧАТКУ ПЕРЕВІРЯТИМЕТЬСЯ НА ЕКОЛОГІЧНІСТЬ»

Верховна Рада 04 жовтня 2016 року проголосувала за законопроект №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку», передбачений Угодою про асоціацію України з ЄС. 

Мова йде про імплементацію положень Директиви 2001/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27 червня 2001 року про оцінку наслідків окремих планів та програм для довкілля. 

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак привітав парламент з цим історичним голосуванням, адже ряд європейських країн підписали цей Протокол під час Міністерської конференції «Довкілля для Європи», яка ще у 2003 році відбувалася у Києві. 

«Україна згідно Угоди про асоціацію мала ухвалити законопроект ще у 2015 році. У липні 2016 року відбулося ухвалення у першому читанні і ось сьогодні депутати підтвердили вибір України на користь «зеленої» економіки. Це означає, що відбудова держави має відбуватися виключно на засадах сталого чи екологічно-збалансованого розвитку. Хотів би подякувати народним депутатам та Комітету ВР за структурну роботу , яка дозволила вийти на ухвалення двох важливих євроінтеграційних законопроектів», - пояснив він. 

За словами Міністра, відсутність належного законодавства, яке б відповідало сучасним викликам та регулювало вирішення проблем охорони і збереження довкілля вилилося Україні у низку надзвичайних ситуацій. 

«В Україні були відсутні механізми урахування екологічних оцінок при розробці та прийнятті проектів документів державного планування. Запровадження стратегічної екологічної оцінки дозволить здійснити таку оцінку до прийняття рішення, як це робиться в ЄС. Ухвалення пакету екологічних законопроектів і зокрема, №3259 стане інструментом, який дозволить Україні долучитися до основних міжнародних тенденцій у новій кліматичній політиці світу. Фактично відтепер будь-який бізнес спочатку перевірятиметься на екологічність », - резюмував Міністр. 

Як наголошується в пояснювальній записці, в Україні відсутній механізм урахування екологічних чинників у розробці та ухваленні проектів документів державного планування. Введення стратегічної екологічної оцінки допоможе дати таку оцінку до ухвалення рішення під час затвердження документів державного планування відповідно до вимог директиви Європейського парламенту і Ради від 27 червня 2001 року про оцінку наслідків окремих планів і програм для довкілля. 

Метою законопроекту є встановити сферу застосування і порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування щодо ухвалення рішень і моніторинг впливу виконання документів державного планування на навколишнє середовище. 

Зокрема, стратегічна екологічна оцінка має проводиться стосовно планів і програм, які розробляються для сільського господарства, лісового господарства, риболовства, енергетики, промисловості, включаючи транспорт, регіональний розвиток, управління відходами і будь-яких інших проектів, які потребують оцінки впливу на навколишнє середовище.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
05-10-2016