Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< Mar 2018 >>
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Дата: 16-03-2018

Година Землі - 2018
детальніше>>>

Дата: 13-03-2018

Результати конкурсу на зайняття вакантної посади в Департаменті екології Херсонської ОДА
детальніше>>>

 
   

Новини

Круглий стіл щодо шляхів вирішення проблеми херсонського сміттєзвалища

  В ході проведення сьогоднішнього «круглого столу» на тему: ««Проблема херсонського сміттєзвалища. Причини, прогнози, шляхи розв’язання» громадськість разом із головою ОДА Андрієм Гордєєвим, головою облради Владиславом Мангером, директором Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Юрієм Попутько, начальником Державної екологічної інспекції у Херсонській області Устином Мальцевим, керівниками інших структурних підрозділів облдержадміністрації і депутатами міськради обговорили питання налагодження роботи міського сміттєзвалища. 

  Так, депутати міської ради звернули увагу, що на сьогодні, відповідно до рішення виконкому Херсонської міськради від 22 червня 2016 року виконавцем послуг з приймання та захоронення твердих побутових відходів та промислових відходів III-IV класів небезпеки на міському звалищі визначено ТОВ «ТД ІТАКА», який наразі здійснює свою діяльність незаконно. Щодо цього більш детально розповів директор Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Юрій Попутько.

 
 Він зауважив, що, ситуація навколо міського сміттєзвалища досягла критичного стану. Згідно з паспортом місця видалення відходів міського звалища твердих побутових відходів, розрахунковий термін експлуатації було встановлено до 2017 року. Про цей факт та необхідність запровадження схем роздільного збирання твердих побутових відходів, впровадження сортувальної лінії, будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів Департамент екології та природних ресурсів листами неодноразово інформував Херсонського міського голову та Департамент житлово-комунального господарства Херсонської міської ради. У відповідь Херсонська міська рада поінформувала, що на даний час з метою зменшення навантаження на міське звалище та продовження терміну експлуатації розглядається питання, щодо залучення інвестицій для придбання сортувальної лінії.

Проте, придбання сортувальної лінії повністю не вирішить проблему міського звалища, оскільки з 1 січня 2018 року вступає в силу вимога статті 32 Закону України «Про відходи» щодо заборони захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, і тому необхідно невідкладно вирішити питання будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів.

Крім того, Департамент листом звернувся до Південно-Української гідрогеологічної експедиції щодо можливості подальшої експлуатації Херсонського міського звалища та отримав відповідь про те, що Херсонське міське звалище не відповідає вимогам державних будівельних норм, так як земельна ділянка його розташування не відповідає вимогам щодо захищеності підземних вод питних горизонтів, а також знаходиться в зоні можливого впливу на водозабори м. Херсон. Наразі експлуатація Херсонського сміттєзвалища незаконна та екологічно небезпечна для життя та здоров’я населення. Питання щодо його закриття та рекультивації стоїть з 1981 року. Вважаємо, що неодноразові погодження продовження терміну експлуатації міського звалища тільки шкодять конструктивній роботі по впровадженню безпечних заходів по утилізації твердих побутових відходів міста Херсон.

 В ході «круглого столу» представники таких приватних підприємств презентували власні проекти побудови заводу й голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв звернувся до депутатів міської ради з тим, щоб вони підтримали інвесторів і гарантували проходження земельних відносин не більше, ніж протягом 2-3 місяців. Також попросив проконтролювали дотримання прозорих відносин з Департаментом житлово-комунального господарства міської ради.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

12-07-2017