Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< Dec 2017 >>
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Дата: 25-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

Дата: 24-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

 
   

Новини

Нарешті херсонські ведмеді отримують належні умови перебування

    Відповідно до рішення Херсонської міської ради від 25 грудня 2013 року № 1276 комунальним підприємством Херсонської міської ради «Гарантія» прийнято на свій баланс у господарське відання бурих ведмедів. 
    На сьогодні умови утримання ведмедів зовсім не відповідали вимогам природоохоронного законодавства. 
     Для всебічного та повного з’ясування обставин справи 17 липня 2017 року під головуванням очільника області Андрія Гордєєва проведено нараду за участю представників прокуратури Херсонської області, Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Херсонської міської ради, Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, національного природного парку «Нижньодніпровський», ГО «Еко-Галич», ГО «Правий сектор» та безпосередньо директора МКП «Гарантія».
   За підсумками обговорення порушеного питання прийнято рішення про пошук можливостей для забезпечення гідного існування тварин, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

 Так, на підставі листа Міністра екології та природних ресурсів України від 08 серпня 2017 року № 85/1-8/6739-17 «Про влаштування бурих ведмедів до реабілітаційного центру», та готовності Галицького національного природного парку прийняти тварин, про що ним було поінформовано Мінприроди листами від 07 квітня 2017 року № 09-01/107, від 02 серпня 2017 року № 10-02/216 та Херсонську обласну державну адміністрацію від 16 серпня 2017 року № 10-01/338 проведена організаційна робота щодо передачі чотирьох бурих ведмедів до Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку. 

 З метою попередження непорозумінь та створення необхідних умов при передачі та транспортуванні тварин, Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації звернувся з відповідними листами до Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Херсонської міської ради, Головного управління ДСНС України в Херсонській області, Державної екологічної інспекції у Херсонській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації та безпосередньо директора МКП «Гарантія». 

 І ось сьогодні, 28 вересня 2017 року, чотирьох бурих ведмедів з острова Малий Потьомкінський буде відправлено до Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку.

 Така подія стала можливою завдяки активній взаємодії Херсонської обласної державної адміністрації, народних депутатів України, керівництва Всеукраїнської екологічної ліги та громадським активістам. 

 «Ми доклали зусиль для того, щоб Мінекології прийняло дане рішення відповідно до природоохоронного законодавства України. Тварини повинні мешкати в природних умовах», - зазначив народний депутат України Олег Недава. 

 Про роботу з перевезення ведмедів у національний природний парк також розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, зокрема, вона зазначила: «П'ять років ми вимагали вилучення тварин із зоокутка. Не можна виховувати людяність і доброту в дітей, демонструючи їм тварин у клітках. Тим паче, що ведмеді - тварини, які мають особливий біологічний ритм, пов'язаний з сезонними змінами клімату». 

 Директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Попутько звернув увагу на те, що є велика кількість відповідних документів, прийнятих відповідно до чинного законодавства, в тому числі рішення сесій міської ради щодо передачі ведмедів від КП «Гарантія», яке утримується за рахунок міського бюджету, на утримання до національного природного парку «Галицький». Він зазначив, що жодної копійки з державного бюджету залучено не було. Всі витрати за транспортування й організацію перебування тварин на себе взяла громадськість. Юрій Попутько подякував небайдужим людям за активну роботу і їх співпрацю з владою у вирішенні важливого питання майбутнього червонокнижних ведмедів.


У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

28-09-2017