Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< May 2018 >>
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Дата: 25-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

Дата: 24-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

 
   

Новини

Активізовано роботу над створенням регіонального ландшафтного парку «Гілея»

   Активізовано роботу над створенням регіонального ландшафтного парку «Гілея» 


 
  26 січня голова Херсонської обласної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у засідання робочої групи з розгляду питань, пов’язаних зі створенням регіонального ландшафтного парку «Гілея». 
Під час зустрічі було представлено презентаційний матеріал про доцільність створення РЛП «Гілея». 
  «Спільно з Херсонською обласною радою ми працюємо над тим, щоб зберегти наші ліси. На Херсонщині вони не ресурсні, а виконують захисну функцію для аграрного, туристичного бізнесу та для проживання на території області. Тому питання виживання лісів для всіх нас стоїть на першому місці», – зазначив очільник області Андрій Гордєєв. 
  Регіональний ландшафтний парк «Гілея» планується створити на нижньодніпровських аренах: Козачелагерській, Олешківській, Чалбаській, Збур’ївській, Івано-Рибальчанській та Кінбурській косі загальною площею 88 249,44 га. Основу парку будуть складать п’ять відокремлених ділянок: Західна (в основі Кінбурської коси та на Іванівській арені), Збур’ївська ( на Збур’ївській арені), Чалбаська (на Чалбаській арені) та Корсунська (на Козачелагерній арені). 


 
      На цій території збереглися типові та рідкісні рослинні ценози з раритетними та реліктовими видами рослин, грибів, лишайників і тварин, що включені до Червоної книги України, Європейського Червоного списку, Світової Червоної книги МСОП та Червоного списку Херсонської області. 
  Фауністичній комплекс запроектованого РЛП «Гілея» характеризуються високим рівнем біологічної розмаїтості та має важливе державне і міжнародне природоохоронне значення. 
 «Ми хочемо створити таку систему, яка би забезпечила схоронність та в подальшому заліснення цих лісів, одним із оптимальних варіантів, на нашу думку, є створення РЛП «Гілея». У нас є розуміння з приводу цього проекту з Прем’єр-міністром України, з Урядом і з центральним органом Лісового господарства», – зауважив Андрій Гордєєв.   Створення на Нижньодніпровських пісках РЛП «Гілея» дозволить: 
 • Взятии під охорону штучні та природні ліси на території Нижньодніпровських арен; 
 • Залучати додаткові кошти з обласного бюджету для проведення сумісних з лісомисливськими господарствами пожежозахисних та природоохоронних заходів на території РЛП «Гілея»; 
 • Створити понад 100 робочихмісць, зокрема для працівників лісогосподарської галузі, яка другий рік поспіль не фінансується з державного бюджету; 
 • Сприяти відновленню природного стану дюнних екосистем; 
 • Стабілізувати чисельність популяції тваринного світу, особливо чисельність мисливських тварин. 
  «Наша задача – на березневу сесію обласної ради винести цей проект на затвердження, щоб він якомога швидше стартував. Ми плануємо забезпечити камерами відеоспостереження, безпілотниками, щоб контролювати онлайн і оперативно реагувати на порушників», – прокоментував голова облдержадміністрації. 
  Крім того, Андрій Анатолійович розповів, що у цього проекту буде подвійне підпорядкування: з однієї сторони – Херсонська обласна рада та депутатський корпус, який буде призначати керівника; з іншої сторони – Херсонська обласна державна адміністрація та Департамент екології та природних ресурсів, який буде безпосередньо займатися збереженням і залісненням цього парку. 
 «Унікальність херсонських лісів полягає в тому, що саме вони (в такому обсязі) є єдиними рукотворними на території Україні. Вони були висаджені у 60-х роках минулого століття. Нажаль, на сьогоднішній день є проблема знищення лісових масивів. Такий об’єкт, як РЛП «Гілея», дозволить посилити контроль над вирубкою лісів», – про це розповів директор Департаменту екології та природних ресурсів Юрій Попутько.   Довідково: 
  Землі, на яких буде створений регіональний ландшафтний парк «Гілея», відносяться до Голопристанського (40425,7 га) та Олешківського (45550,56 га) районів та Новокаховської міської ради (2273,18 га) Херсонської області. Регіональний ландшафтний парк запроектовано лише на землях державної власності – землях лісового фонду. До новоствореного парку не будуть включені землі сільськогосподарського призначення, землі запасу, землі в межах населених пунктів та приватні ділянки.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

26-01-2018