Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Оцінка впливу на довкілля

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції

Я маю право!

Календар новин
<< Sep 2018 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Дата: 30-08-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

Дата: 28-08-2018

Оприлюднення повідомлення про плановану діяльність
детальніше>>>

 
 

Новини

Оперативна інформація щодо замору риби в акваторії Каховського водосховища

 На території Херсонської області в акваторії Каховського водосховища та  р. Дніпро зафіксовано масовий замор риби 23 липня 2018 року в районі с. Веселе Бериславського району та 24 липня 2018 року в районі м. Нова Каховка.

 Виїздом на місце державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області відібрали проби поверхневої води.         За результатами проведених досліджень встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам по залізу загальному. Розчинений кисень в Каховському водосховище встановлював 3,19 мг/дм3, в р. Дніпрі - 2,11 мг/дм3 при ГДК 6,0 мг/дм3.

 27 липня 2018 року в районі с. Бабино Верхньорогачинського району виявлено замор водних живих ресурсів орієнтовно в кількості 1 тонна, при цьому вода Каховського водосховища мала червоний колір, яка за течією від територіальної межі з Запорізькою областю текла далі по території Херсонської області. У відібраних пробах встановлено перевищення ГДК по залізу загальному та хімічному споживанню кисню (ХСК).

 Для з’ясування причини замору риби Херсонською регіональною державною лабораторією ім. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено дослідження загиблої риби. При проведенні досліджень місткості небезпечних речовин у м’язах замореної риби виявлені пестициди (ДДТ, фосфати, аміак, ціаністий азот і т.д.).

 З метою вжиття відповідних заходів реагування на ситуацію, яка склалась з замором водних живих ресурсів, починаючі 27 липня 2018 року скликано засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про випадки загибелі риби в водоймах на території області.

 Також, Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації (далі – Департамент) направлено відповідне звернення до Горностаївської та Верхньорогачиської районних державних адміністрацій, Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.

 Державною екологічною інспекцією у Херсонській області направлено лити до Служби безпеки України з проханням виявити на  території Запорізької та Херсонської області невідомі отруйні речовини або суб’єктів господарювання, яки скидають таки речовини, що становлять загрозу для навколишнього середовища та населення зазначених областей.


 Крім того, для всебічного розгляду зазначеного питання, Департамент з відповідним запитом звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій.

 Одночасно інформуємо, що з метою оперативного вирішення поточних питань щодо попередження загибелі риби та інших водних живих ресурсів у пониззі Дніпра та інших водних об’єктах області, видано розпорядження голови заступника обласної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року № 618 «Про обласну постійно діючу комісію з розгляду питань, пов’язаних з попередженням загибелі риби та інших водних живих ресурсів». В рамках роботи зазначеної робочої групи планується проведення перевірок фактів замору риби на території Херсонської області та причин їх виникнення.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
06-08-2018