Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Oct 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Дата: 16-11-2016

БЕЗКОНТРОЛЬНЕ КОСІННЯ ВАЖЛИВОГО КОМПОНЕНТУ ЕКОСИСТЕМИ – ОЧЕРЕТУ ДНІПРОВСЬКОГО!!!!!!!
детальніше>>>

Дата: 15-11-2016

Стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»
детальніше>>>

 
 

Новини

О. СЕМЕРАК:«УХВАЛЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ДОЗВОЛИТЬ ЗНЯТИ СОЦІАЛЬНУ НАПРУГУ»

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вважає, що прийняття в першому читанні законопроекту «Про природно-заповідний фонд України» дасть можливість врегулювати втрачене управління у сфері заповідної справи на місцевому рівні. Про це він заявив в сесійній залі парламенту, в якому сьогодні оголошено День довкілля. 

«За результатами адміністративної реформи територіальні органи Мінприроди були ліквідовані, а їхні повноваження передано місцевим адміністраціям. Проте повноваження щодо реалізація державної політики у сфері заповідної справи було врегульовано не повністю. Тепер ми отримуємо гарний шанс вже в найближчому майбутньому ухвалити закон, який дасть нам можливість мати конкретних відповідальних за заповідники на місцях», - зазначив Міністр. 

Остап Семерак також підкреслив, що сьогодні управління природно-заповідним фондом здійснюється недостатньо, що негативно впливає на розвиток територій та створює соціальну напругу серед місцевого населення. «Зауваження, які лунали сьогодні в парламенті від фракцій, заслуговують на увагу. Сподіваюся, що документ буде швидко допрацьовано та ухвалено. Зволікання з його прийняттям створює законодавчі прогалини і, відповідно, підґрунтя для зловживання на місцях»,- наголосив Міністр екології та природних ресурсів. 

Нагадаємо, що 04 жовтня 2016 року в Верховній Раді України було оголошено День довкілля. На розгляд народних депутатів було винесено 11 екологічних законопроектів, 3 з яких урядових.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
05-10-2016

ОСТАП СЕМЕРАК: «МІНПРИРОДИ ВИКОНАЛО ОБІЦЯНКУ ДОБИТИСЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ»

Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про оцінку впливу на довкілля». За відповідний законопроект № 2009а-д проголосувало 259 народних депутатів. 

За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, ухвалення цього законопроекту забезпечить виконання взятих зобов’язань по чотирьох важливих міжнародних Угодах. Зокрема, зобов’язання щодо екологічного сектора Угоди про Асоціацію з ЄС і вимоги Оргуської конвенції, Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства та конвенції Еспо. 

«Системні реформи у сфері охорони довкілля мають починатися із впровадження оцінки впливу на довкілля. Проведення такої оцінки давно стало світовим трендом, який ми повинні запровадити в нашій країні. Нарешті збереження та захист природного навколишнього середовища стають стратегічною нормою української політики», - прокоментував Остап Семерак. 

Він зазначив, що у країнах ЄС кожен інвестиційний проект, який впроваджується, проходить попередню оцінку впливу на довкілля. 

«На жаль, у нашій країні до цього часу інститут оцінки впливу на довкілля не працював. І це в той час, коли наше суспільство має проблеми з браком питної води, промисловим забрудненням повітря, ґрунтів, води, глобальним потеплінням, знищенням лісу та неконтрольованим поводженням із небезпечними відходами. Сьогодні парламент продемонстрував справді політичну волю і вибір на користь цивілізованого бізнесу і європейської України», - сказав Міністр. 

За його словами, український парламент успішно пройшов тест на екологічну грамотність, ухваливши такі важливі закони як «Про оцінку впливу на довкілля» (2009а-д) і Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (3259). 

"Робота над ними тривала близько двох років. Це закони, які не просто змінять підходи бізнесу у ставленні до навколишнього середовища, а перш за все – це правові механізми, які Україна запроваджує згідно своїх зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію. Ухвалення цих законопроектів цього року було одним із пріоритетів роботи нашого Міністерства», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, що 12 липня 2016 року законопроект 2009а-д був прийнятий у першому читанні за основу. 

Документ встановлює імперативне правило, за яким проведення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішення про здійснення планованої діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, а також визначає таку діяльність. Він містить перелік видів діяльності та об’єктів, що підлягають оцінці впливу на довкілля. 

Документом також передбачено процедуру своєчасного, адекватного та ефективного інформування громадськості про проведення оцінки впливу; забезпечення безкоштовного доступу громадськості до всієї інформації, що стосується планової діяльності; процедури громадського обговорення; ведення доступного у мережі Інтернет Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
05-10-2016

ОСТАП СЕМЕРАК: «ВІДТЕПЕР БУДЬ-ЯКИЙ БІЗНЕС СПОЧАТКУ ПЕРЕВІРЯТИМЕТЬСЯ НА ЕКОЛОГІЧНІСТЬ»

Верховна Рада 04 жовтня 2016 року проголосувала за законопроект №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку», передбачений Угодою про асоціацію України з ЄС. 

Мова йде про імплементацію положень Директиви 2001/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27 червня 2001 року про оцінку наслідків окремих планів та програм для довкілля. 

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак привітав парламент з цим історичним голосуванням, адже ряд європейських країн підписали цей Протокол під час Міністерської конференції «Довкілля для Європи», яка ще у 2003 році відбувалася у Києві. 

«Україна згідно Угоди про асоціацію мала ухвалити законопроект ще у 2015 році. У липні 2016 року відбулося ухвалення у першому читанні і ось сьогодні депутати підтвердили вибір України на користь «зеленої» економіки. Це означає, що відбудова держави має відбуватися виключно на засадах сталого чи екологічно-збалансованого розвитку. Хотів би подякувати народним депутатам та Комітету ВР за структурну роботу , яка дозволила вийти на ухвалення двох важливих євроінтеграційних законопроектів», - пояснив він. 

За словами Міністра, відсутність належного законодавства, яке б відповідало сучасним викликам та регулювало вирішення проблем охорони і збереження довкілля вилилося Україні у низку надзвичайних ситуацій. 

«В Україні були відсутні механізми урахування екологічних оцінок при розробці та прийнятті проектів документів державного планування. Запровадження стратегічної екологічної оцінки дозволить здійснити таку оцінку до прийняття рішення, як це робиться в ЄС. Ухвалення пакету екологічних законопроектів і зокрема, №3259 стане інструментом, який дозволить Україні долучитися до основних міжнародних тенденцій у новій кліматичній політиці світу. Фактично відтепер будь-який бізнес спочатку перевірятиметься на екологічність », - резюмував Міністр. 

Як наголошується в пояснювальній записці, в Україні відсутній механізм урахування екологічних чинників у розробці та ухваленні проектів документів державного планування. Введення стратегічної екологічної оцінки допоможе дати таку оцінку до ухвалення рішення під час затвердження документів державного планування відповідно до вимог директиви Європейського парламенту і Ради від 27 червня 2001 року про оцінку наслідків окремих планів і програм для довкілля. 

Метою законопроекту є встановити сферу застосування і порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування щодо ухвалення рішень і моніторинг впливу виконання документів державного планування на навколишнє середовище. 

Зокрема, стратегічна екологічна оцінка має проводиться стосовно планів і програм, які розробляються для сільського господарства, лісового господарства, риболовства, енергетики, промисловості, включаючи транспорт, регіональний розвиток, управління відходами і будь-яких інших проектів, які потребують оцінки впливу на навколишнє середовище.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
05-10-2016