Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< Aug 2017 >>
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Дата: 16-03-2018

Година Землі - 2018
детальніше>>>

Дата: 13-03-2018

Результати конкурсу на зайняття вакантної посади в Департаменті екології Херсонської ОДА
детальніше>>>

 
   

Новини

Увага! Пожежонебезпечний період!

  «Лісові пожежі були і залишаються найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити, або пошкодити лісові насадження, що вирощуються десятиліттями. При цьому пошкоджуються не тільки лісові масиви, рослинність а й гинуть також тварини, птахи, комахи» - зауважив Юрій Попутько.
  З підвищенням температури повітря та встановленням бездощової погоди починається пожежонебезпечний період, що несе небезпеку - ймовірність займань у лісових масивах, на торфовищах та водно-болотної рослинності в заплавах річок та водосховищ. 
  Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Ось чому з настанням пожежонебезпечного сезону, населенню області потрібно дотримуватись певних правил поведінки, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків. 
  Впродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється: 
 - розведення багать у лісі; 
 - заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети; 
 - відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека); 
 - палити, кидати у лісі, на сільськогосподарських угіддях, торфовищах непогашені сірники, недопалки; 
 - випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь; 
 - звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо. 
  Підприємствам, установам, організаціям та громадянам необхідно підвищувати контроль за станом пожежної безпеки в рекреаційних зонах, відведених для відпочинку. 
  Наразі у зв’язку з настанням високого класу пожежної небезпеки, очільник області Андрій Гордєєв разом з Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації та Херсонським обласним управлінням лісового та мисливського господарства розглядає питання про перенесення дати відкриття сезону мисливського полювання 2017/2018 на два тижні пізніше. 
  «Дотримання встановлених норм і правил пожежної безпеки в лісах та організація заходів з посилення протипожежної охорони у місцях відпочинку дають результат.  
  Пам'ятайте, що попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!» - резюмував директор Департаменту. 
  Водночас нагадуємо, що згідно зі ст.77 КупАП, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах України передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або порушення її на значній площі,- тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 35 до 60 мінімумів доходів громадян.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

08-08-2017