Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< May 2017 >>
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Дата: 25-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

Дата: 24-05-2018

До уваги громадськості!
детальніше>>>

 
   

Новини

УХВАЛЕННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ЗАКОНУ «ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ»

 ОСТАП СЕМЕРАК: «УХВАЛЕННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ЗАКОНУ «ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ» ВПЕРШЕ В РЕАЛІЯХ УКРАЇНИ ЗОБОВ’ЯЖЕ БІЗНЕС БУТИ ЕКОЛОГІЧНО ВІДПОВІДАЛЬНИМ» 

 Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що, ухваливши законопроект 2009 а-д «Про оцінку впливу на довкілля», парламент підтримав запровадження в Україні прогресивної європейської моделі екологічної оцінки. Про це він заявив, виступаючи на засіданні Верховної Ради України. 

 «Підготовка цього законопроекту є гарним прикладом співпраці всіх фракцій українського парламенту та Уряду. Прийняття цього законопроекту дало можливість нам втілити прогресивну, оновлену та проєвропейську модель оцінки впливу на довкілля та виконати Директиви ЄС», - підкреслив Остап Семерак. 

 Нагадаємо,що це вже не перша спроба прийняття українським парламентом цих законопроектів. Минулого року законопроект був прийнятий Верховною Радою, але пізніше повернутий із зауваженнями Президента України. Після узгодження та доопрацювання законопроект знову було винесено на розгляд парламенту. 

 За словами Остапа Семерака, в новій редакції законопроекту було враховано питання оборони, надзвичайних ситуацій, планованої діяльності на території антитерористичної операції, в зоні відчуження. Також була посилена відповідальність за корупційні правопорушення, доопрацьовані питання участі громадськості. 

 «В Україні має бути встановлена чітка і прозора процедура оцінки впливу на довкілля. Закон відкриває шлях до екологічної відповідальності бізнесу, чого не було раніше в реаліях України. Без перебільшення, це дуже потужний крок до європейських стандартів життя»,- сказав Міністр. 

 Остап Семерак також нагадав, що прийняття Закону є вимогою Угоди про асоціацію, і є основою імплементації «горизонтальних» екологічних директив Європейського Союзу. 

 «Запровадження інституту ОВД дозволить реалізовувати положення конвенції Еспо та Орхуської конвенції, а також виконати зобов’язання за Угодою про заснування Енергетичного Співтовариства. Це важливо і часу зволікати не має, оскільки справа проти України з недотримання зобов’язань вже відкрита Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Загрози для довкілля мають бути враховані заздалегідь – до початку ведення планової діяльності. Попереджати простіше, ніж ліквідовувати наслідки», - зазначив Остап Семерак. 

 Міністр також подякував народним депутатам за активну позицію і розуміння важливості законів для збереження довкілля. 

 «Окрема вдячність неурядовим екологічним організаціям, Європейській Комісії та міжнародним партнерам за ефективну співпрацю та адаптацію законів до українських реалій, допомогу у пошуку збалансованих рішень», - сказав Остап Семерак.


У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

24-05-2017