Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Jun 2010 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Дата: 28-04-2016

28 квітня - Всесвітній день охорони праці
детальніше>>>

Дата: 25-04-2016

УВАГА! СЕЗОН ТИШІ !!!
детальніше>>>

 
 

Новини

Інформація про п’ятитомник «Історія державної служби в України»

 22 червня 2010 року о 12.00 в Інформаційному агентстві  «Інтерфакс-Україна» (м. Київ, вул. Рейтарська, 8/5а) відбулася  прес-конференція-презентація видання “Історія державної служби в Україні” за участі доктора історичних наук, професора, завідувача відділу історії України 20–30-х років ХХ ст. Інституту історії України Національної Академії Наук України, Керівника авторського колективу монографії з історії державної служби в Україні Станіслава КУЛЬЧИЦЬКОГО, доктора історичних наук, професора, заступника директора Інституту історії України Національної Академії Наук України; Головного упорядника збірника документів і матеріалів з історії державної служби в Україні Геннадія БОРЯКА, першого заступника Начальника Головдержслужби Володимира ТКАЧА, заступника Начальника Головдержслужби, члена редакційної Колегії видання Андрія ВИШНЕВСЬКОГО.
Прес-конференція відбулася у рамках відзначення 23 червня державними службовцями України професійного свята – Дня державної служби (відповідно до Указу Президента України від 04.04.2003 №291).
Інститутом історії України Національної Академії Наук України спільно з Головним управлінням державної служби України у 2009 році проведено масштабну науково-дослідну роботу «Історія державної служби в Україні». Поштовхом до проведення такої роботи стало перше дослідження історії державної служби в Україні та видання  у 2008 році «Нарисів з історії державної служби в Україні».
За результатами дослідження видано п’ятитомник «Історія державної служби в Україні», який включає двотомну монографію та тритомну збірку архівних історичних документів. За своїм масштабом дослідження не має аналогів в українській історичній науці.
У опублікованій двотомній монографії «Історія державної служби в Україні» аналізується широкий спектр проблем, пов’язаних з державотворчим процесом, організацією державного управління та державної служби, діяльністю державних службовців.
Кожен розділ підсумкової монографії базується на унікальному першоджерельному матеріалі із залученням іноземної історіографії, що дає можливість читачам знайомитися з найбільш важливими періодами історії держав, що існували на території України, політико-адміністративним устроєм, системою, даними, архівними документами та матеріалами, які жодного разу не були оприлюднені.
Зміст монографії поділяється на п’ять блоків:

  • перший блок: охоплює періоди античності та  середньовіччя. У ньому аналізуються структура влади, системи управління, політико-адміністративний устрій і посадові повноваження державних службо вців у найдавніших державах на території України (Скіфії, слов'янських княжіннях, Україні-Русі і окремих князівствах після її дезінтеграції, васальних князівствах у Великому князівстві Литовському, українських воєводствах Речі Посполитої, Кримському ханаті тощо);
  • другий блок: досліджує існування державної служби на території Запорозької Січі та Української козацької держави, а також на українських землях, загарбаних Росією і Австро-Угорщиною;
  • третій блок: охоплює короткий, але винятково насичений період визвольних змагань українського народу 1917 – 1920 років У центрі уваги блоку авторським колективом визначені закономірності та особливості державотворчого процесу на території України після розпаду імперій;
  • четвертий блок: проводить аналіз предмету дослідження у міжвоєнний період (українські землі у складі чотирьох держав) та під час Другої світової війни.

п'ятий блок досліджує систему адміністрування в рамках соборної радянської української держави. Окремо розглянуто становлення і розвиток державної служби у незалежній Україні.
Органічною складовою Проекту є документальний тритомник, що нараховує близько 800 документів. Він включає у себе документи від V ст. до н.е. до сьогодення, вводячи до наукового обігу значну кількість матеріалів із Державного архіву України, Росії, Польщі, Угорщини. У тритомнику простежується  розвиток адмінуправлінської традиції на українських землях з найдавніших часів до сучасності, а також відображена організація управління на українських землях у складі різних держав та в окупаційний період. Третій том містить науково-довідковий апарат документальної частини. Вказаний збірник містить документи і матеріали різнопланового характеру: грамоти, статути, універсали, листи, постанови, протоколи тощо. Усебічний аналіз дозволяє з достатньою повнотою розкрити державну службу як предмет людської діяльності. У цілому, підібрано доволі щільний хронологічно та різноплановий тематичний ряд документів, що відтворюються згідно правил археографічної обробки архівних матеріалів і містять усі необхідні елементи. 
Реалізація зазначеної науково-дослідної роботи приурочена до 90-річчя запровадження сучасної державної служби в Україні та здійснювалась на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України „Про відзначення 90-річчя запровадження державної служби” від 11.06.08 № 817.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
29-06-2010