Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Nov 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Дата: 16-11-2016

БЕЗКОНТРОЛЬНЕ КОСІННЯ ВАЖЛИВОГО КОМПОНЕНТУ ЕКОСИСТЕМИ – ОЧЕРЕТУ ДНІПРОВСЬКОГО!!!!!!!
детальніше>>>

Дата: 15-11-2016

Стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»
детальніше>>>

 
 

Квітень

1 квітня - Міжнародний День птахів

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів - це не лише річниця Конвенції, але й час повернення пернатих додому. За традицією в цей час саме навесні в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкувалося, також, як прихід весни. За звичаєм цього дня пекли «жайворонки» з тіста і співали особливі святкові пісні. Поряд з тим, Міжнародна організація по захисту диких птахів (Birdlife international) щорічно проводить наприкінці вересня осінні Дні спостережень птахів, метою яких є залучення громадськості до проблем захисту пернатих.

Перша неділя - День геолога

День геолога в СРСР засновано Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 р. на відзначення заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни. Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників геології, геодезії та картографії України…» згідно з Указом Президента України «Про День геолога» від 7 лютого 1995 року № 110/95.

Третя субота квітня - Всеукраїнський День довкілля

В Україні стали відзначати Всеукраїнський День довкілля з квітня 1999 року, після того, як 6 серпня 1998 року Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи Міністерства охорони природного довкілля і ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, видав указ «Про День довкілля» № 855/98. За цей час вже склалися своєрідні традиції святкування. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

3-4 тиждень - Щорічна міжнародна екологічна акція на підтримку заповідної справи "Марш парків"

Марш парків святкується з 1995 р. за ініціативою Центру охорони дикої природи (ЦОДП, адреса web-сторінки центру — www.biodiversity.ru) в Росії, Україні, Білорусії, Вірменії та державах Центральної Азії щорічно. Марш парків — міжнародна акція громадської підтримки особливо охоронюваних природних територій. ЦОДП виступає організатором і координатором проведення “Маршу парків”, сприяє його проведенню в Росії та СНД. Щорічно в “Марші парків” беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій країн СНД співпрацюють з ЦОДП в якості організаторів місцевих Маршів. Під час «Маршу парків» відбуваються круглі столи, концерти, фестивалі, конференції, екскурсії тощо. Марші парків сприяють залученню національного бізнесу до природоохоронної благодійної діяльності. Спеціально розроблені заходи пропаганди та заохочення. За п’ять років Марші парків принесли заповідникам та національним паркам 650 тис. доларів спонсорської допомоги.

22 квітня - Міжнародний День Землі

День Землі - це узагальнена назва, що використовується по відношенню до різних заходів, що проводяться навесні, і покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. День Землі - це цивільна ініціатива, вона відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій. Перша акція в цей день відбулася ще в 1970 році в США. Її успіх окрилив організаторів, і з тих пір святкування стало регулярним. На хвилі громадської та політичної активності в День Землі, в США було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони навколишнього середовища. У цей день прийнято озеленювати сквери й вулиці, звільняти парки та водойми від сміття і робити інші "екологічні" кроки, які демонструють, що наша планета і наша природа нам не байдужі.

26 квітня - Міжнародний день пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС - первісток атомної енергетики України - стала символом найбільшою в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на АЕС сталося радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, радіаційному забрудненню піддалися 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона чоловік, було забруднено 46,5 тисяч квадратних кілометрів території Білорусії, де проживало близько 20 відсотків населення країни. У вересні 2003 року на самvіті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країна--учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.