Травень
Друга субота-неділя травня - Всесвітній День мігруючих птахів
Всесвітній день мігруючих птахів був ініційований Угодою про збереження афро-азіатських мігруючих водно-болотних птахів у співпраці з Конвенцією про збереження мігруючих видів тварин у 2006 році, як глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на створення сприятливих умов для мігруючих птахів та середовища їх проживання у всьому світі. Птахи є одними з найкращих індикаторів стану та тенденцій біорізноманіття. Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря і океани, пов’язуючи екосистеми. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття. Щороку мігруючі птахи долають гори, океани, пустелі і негоду під час своїх мандрівок на виживання. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася. Відзначення цього свята пропонує всім приєднатися та зробити свій внесок для мінімізації існуючих перед птахами загроз. Це можуть бути втілені проекти щодо вивчення птахів у природних умовах, навчальні програми, лекції, екскурсії, художні виставки чи громадські події – будь-яка участь сприятиме успіху даної кампанії
12 травня - Свято екологічної освіти
Кожного року 12 травня природолюби відзначають день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Відзначається свято у зв'язку з важливістю екологічної освіти, формування екологічної свідомості та обміну досвіду. У цей день викладачі навчальних закладах усіх рівнів, починаючи з дитячих садків та закінчуючи вищими навчальними закладами організовують та проводять семінари, круглі столи, присвячені питанням екології.
15 травня - Міжнародний День захисту клімату
Щорічно в усьому світі відзначається Всесвітній День Захисту Клімату, мета якого - привернення уваги до проблеми зміни клімату. Організатори численних акцій в багатьох країнах прагнуть не просто повідомити громадськість про існування такої небезпеки, а й показати шляхи вирішення проблеми через персональні дії кожного окремого громадянина. З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допускав глобального антропогенного впливу на кліматичну систему, у 1992 році була підписана Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, а у 1997 році – Кіотський протокол до неї. Україною протокол ратифікований 4 лютого 2004 року. Предметом Кіотського протоколу є обмеження та зниження викидів парникових газів у 2008-2012 рр. усіма країнами, які його ратифікували. Згідно з Протоколом, Україна та інші держави мають зобов'язання не перевищувати рівня викидів парникових газів 1990 року у період з 2008 по 2012 роки.
22 травня - Міжнародний День біологічного різноманіття
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Саме в цей день у 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документу (Найробі (Кенія)). Починаючи з 1994 року й до цього часу Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня, тобто в день, коли Конвенція про біологічне різноманіття вступила в силу. Зміна дати святкування Міжнародного дня біорізноманіття відбулася за рекомендацією П’ятої Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (Найробі (Кенія), 2000 рік), з метою привернення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення поінформованості населення планети з цих питань.