Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
Aug 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Дата: 15-08-2016

За добу пожежно-рятувальні підрозділи 39 разів ліквідовували пожежі в екосистемах
детальніше>>>

Дата: 15-08-2016

Щодо заборони змін цільового призначення та меж земельних ділянок природоохоронної сфери
детальніше>>>

 
 

Останні новини

За добу пожежно-рятувальні підрозділи 39 разів ліквідовували пожежі в екосистемах

10 серпня на території області зареєстровано 39 пожеж в екосистемах. У 10-ти випадках пожежно-рятувальні підрозділи виїжджали разом з підрозділами лісомисливського господарства на ліквідацію лісових низових пожеж на площі 4 га. 

29 разів вогнеборці гасили пожежі сухої трави і сміття площею понад 10 га. Причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі. Причиною 90 відсотків пожеж у природних екосистемах є діяльність людини. 

Шановні жителі і гості області! 

Рятувальники звертаються до вас з проханням: відпочиваючи на природі, дотримуйтесь правил пожежної безпеки: не кидайте сірників, що горять, і недопалків; не розводьте багаття та не спалюйте сміття в пожежонебезпечні періоди; розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику; покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління; не залишайте в лісі промаслений і просочений бензином обтиральний матеріал; не залишайте склотару, розбите скло та консервні бляшанки в місцях відпочинку (фокусуючи сонячні промені вони можуть стати джерелом пожежі); пожежу, що починається, загасіть водою, гілками листяних дерев або закидайте землею. 

На території області зберігається спекотна і посушлива погода, тому необхідно не нехтувати правилами пожежної безпеки.

15 серпня 2016 року
 

Щодо заборони змін цільового призначення та меж земельних ділянок природоохоронної сфери

Кабінет Міністрів на засіданні 08 серпня 2016 року підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог стосовно охорони довкілля під час вирішення питань вилучення, надання, зміни цільового призначення земельних ділянок», ініційований Міністерством екології та природних ресурсів. 

За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Вакараша, уряд схвалив законопроект, яким, зокрема, передбачено внесення змін до Земельного Кодексу України та Закону України «Про природно-заповідний фонд» щодо заборони змінювати цільове призначення та межі земель природних заповідників, ботанічних садів, зоологічних та дендрологічних парків загальнодержавного значення, а також заповідних зон біосферних заповідників та національних природних парків. 

Згідно із запропонованими у законопроекті нормами, винятками перегляду меж та цільового призначення земель природоохоронної сфери є розміщення на цих територіях у визначеному порядку об’єктів національної безпеки та оборони. 

Підтриманий Урядом законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог стосовно охорони довкілля під час вирішення питань вилучення, надання, зміни цільового призначення земельних ділянок», буде найближчим часом передано до Верховної Ради.

15 серпня 2016 року
 

ВІДХИЛЕННЯ ПОЗОВУ ЩОДО СКАСУВАННЯ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ «ПРО СТВОРЕННЯ НПП «НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ»

1 серпня 2016 року Вищий адміністративний суд України прийняв рішення про відмову у задоволені позову та визнанні протиправним та скасування Указу Президента України від 24.11.2015 № 657/2015 «Про створення національного природного парку «Нижньодніпровський». 

Нагадаємо, 24 листопада 2015 року Президент України підписав Указ про створення національного природного парку «Нижньодніпровський», до складу якого входять заплавно-літоральні комплекси дельти Дніпра, виняткова природоохоронна цінність якої визнана не тільки на державному рівні, але й на міжнародному. 

Підписанню Указу передувала кропітка і наполеглива, подекуди виснажлива робота декількох поколінь науковців та природоохоронної громадськості всієї нашої держави. Протягом цього періоду громадськими активістами та владою організовувалося десятки нарад, зустрічей, під час яких обговорювалося межі Парку, майбутнє розвитку території, яка буде включена до його складу. 

Варто відзначити, що основою парку є дельта третьої за розмірами річки в Європі і другої в Чорноморському басейні, яка відрізняється виключним біорізноманіттям і тому має велике значення для його збереження.

10 серпня 2016 року
 

Питання співіснування військового полігона та «Олешківських пісків» врегульовано

Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації спільно з Головним управлінням Держгеокадастру в області, Херсонським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, спеціальною адміністрацією національного природного парку «Олешківські піски» та Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації опрацьовано можливість використання земель лісогосподарського призначення 241 військовим полігоном Збройних Сил України (населений пункт Раденськ).

Як зазначає Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства, існує можливість розширення земель полігону, що надані в постійне користування (4894 га) за рахунок земель лісогосподарського призначення орієнтовною загальною площею біля 4,2 тис. га. 

Разом з тим, не допускати розміщення складів паливно-мастильних матеріалів та інших горючих матеріалів, автозаправних станцій та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові приміщення ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного (відповідно до протипожежних вимог ДБН Б.2.4-1-94, БДН360-92* тощо).

05 серпня 2016 року
 

Юрій Попутько: «Природно-заповідний фонд Херсонщини збільшився на 120 гектара»

З метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, різноманітності ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, збереження у природному стані окремих унікальних природних утворень, 27 липня 2016 року видано Указ Президента України № 312/2016 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» у частині оголошення природної території площею 120 гектарів в місті Гола Пристань гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Озеро Соляне». 

Згідно з Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 385, до 2017 року в Херсонській області площа земель природно-заповідного фонду має становити 372,6 тис.га (13,1%).


29 липня 2016 року
 

ОГОЛОШЕННЯ

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ АБО МАЮТЬ НАМІР ЗДІЙСНЮВАТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ ВІДХОДАМИ АБО ВИРОБНИЦТВА ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН! 

13.07.2016 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами» № 446 та «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України» № 445. 

ЛІЦЕНЗІАТАМ, які отримали ліцензії Мінприроди до набрання чинності вищезазначених постанов у термін 2 місяці привести свою діяльність у відповідності з новими Ліцензійними умовами та подати до Мінприроди відповідний пакет документів, що підтверджує зазначені зміни. Детальнішим з умовами ліцензійних умов можна ознайомитися за посиланням:

21 липня 2016 року
 

Рада ратифікувала Паризьку угоду по клімату

У четвер, 14 липня, Верховна Рада прийняла законопроект №0105 «Про ратифікацію Паризького угоди». За нього проголосували 279 народних депутатів.

«На виконання розпорядження Президента України від 20.04.2016 №100/2016 рп постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй В.Ю. Єльченко підписав від імені України Паризьку угоду під час урочистої церемонії, що проходила 22 квітня 2016 року в м. Нью-Йорк», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. 

Паризька угода спрямована на зміцнення глобального реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з викорінення бідності. 

Згідно з документом, Україна не матиме жодних фінансових зобов'язань в рамках угоди, і, за аналогією з Кіотським протоколом, залучення фінансової допомоги, швидше за все, буде здійснюватися через механізми, які передбачають здійснення добровільного співробітництва заради підвищення амбітності дій щодо запобігання зміни клімату та адаптації до неї. 

Також угода передбачає встановлення механізму, який буде сприяти скороченню викидів парникових газів.

14 липня 2016 року
 

ВІДНОВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ПОЛІГОНУ НЕ ПРИПИНИТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ НПП «ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ»

12 липня 2016 року в Мінприроди відбулася робоча нарада з питання створення військового полігона в Херсонській області. 

В нараді взяли участь представники Міноборони, Держлісагентства, Херсонської облдержадміністрації, Національного природного парку «Олешківські піски» та Національного екологічного центру України. 

За результатами обговорення учасники наради прийняли рішення щодо організації виїзного засідання Міноборони, Херсонської облдержадміністрації, Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства і Національного природного парку «Олешківські піски» з метою визначення місця дислокації військового полігона і підготовки пропозицій щодо розширення (зміни меж) Національного природного парку «Олешківські піски», у разі необхідності.

13 липня 2016 року