Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(0552) 26 31 95
 

 
 

Календар новин

<< Apr 2015 >>
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Дата: 19-04-2015

Податкове навантаження на бюджетні природоохоронні установи, ставить під сумнів їх існування
детальніше>>>

Дата: 17-04-2015

Під Херсоном знову дуже сильно горять плавні!
детальніше>>>

 
     

Новини

СТВОРЕННЯ НПП «НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ» УЗГОДЖУЄТЬСЯ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

За ініціативи науковців області та екологічної громадськості 10 та 11 грудня 2014 року під головуванням радника голови обласної державної адміністрації Дениса Терещенка відбулися робочі наради з питання створення національного природного парку «Нижньодніпровський», у яких взяли участь науковці, природоохоронці, громадськість, спеціалісти та фахівці обласної державної адміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.


Учасники підтвердили необхідність якнайшвидшого створення парку, адже територія дельти Дніпра визначена водно-болотним угіддям міжнародного значення і держава після підписання економічної і секторальної частин угоди про асоціацію між ЄС та Україною, яку ратифіковано 16 вересня 2014 року, зобов’язана забезпечити збереження, охорону та збалансоване управління нею. З цього часу Україна взяла на себе зобов’язання наблизитися до стандартів Європейського Союзу, у тому числі щодо охорони природи шляхом адаптації національного законодавства до директив Європейського Союзу «Про захист диких птахів» (1979) та «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни і флори» (1992), які спрямовують країни до активного збереження визначених у директивах рідкісних та зникаючих видів флори і фауни, природних оселищ.


Окрім необхідності збереження природи дельти Дніпра, на нарадах були обговорені питання соціально-економічного розвитку цієї території, потреб місцевого населення та їх пропозиції щодо збалансованого використання природних ресурсів, наявність фактів незаконного їх використання.

Для завершення підготовки матеріалів Проекту створення національного природного парку «Нижньодніпровський» необхідно отримати погодження трьох державних підприємств лісового господарства - «Степовий ім.В.М.Виноградова філіал УкрНДІЛГА», «Херсонське лісомисливське господарство» та «Каховське лісове господарство», після чого буде підготовлено проект Указу Президента України про створення парку. Керівники цих підприємств також взяли участь у нарадах і висловили свою позицію, обґрунтовуючи відмову створювати парк інтересами користувачів мисливських угідь та позицією Державного агентства лісових ресурсів України і Міністерства аграрної політики та продовольства України.


Під час обговорень науковці та представники громадськості наголосили, що громада Херсонщини складається не лише з мисливців, тому враховувати необхідно інтереси усіх її членів і керуватися інтересами більшості мешканців, для яких створення парку окрім збереження унікальних природних комплексів відкриває великі можливості розвитку рекреаційно-туристичної сфери.


За результатами роботи розроблено алгоритм подальших спільних дій обласної державної адміністрації, науковців та громадськості щодо завершення процесу створення національного природного парку «Нижньодніпровський» площею 81889,513 га в дельті р. Дніпра від Каховської ГЕС до Дніпро-Бузького лиману.


У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

16-12-2014