Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(0552) 26 31 95
 

 
 

Календар новин

<< Apr 2015 >>
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Дата: 19-04-2015

Податкове навантаження на бюджетні природоохоронні установи, ставить під сумнів їх існування
детальніше>>>

Дата: 17-04-2015

Під Херсоном знову дуже сильно горять плавні!
детальніше>>>

 
     

Новини

Податкове навантаження на бюджетні природоохоронні установи, ставить під сумнів їх існування

Одним із семи чудес України є Чорноморський біосферний заповідник – найбільший за площею заповідник України, який є природним еталоном водно-болотних угідь північного узбережжя Чорного моря, місцем гніздування та міграцій незліченної кількості птахів і зростанням справжнього витвору мистецтва – диких орхідей.

Чорноморський біосферний заповідник має статус науково-дослідної установи. Охорона й збереження природних комплексів здійснюється на підставі досліджень наукового відділу та відділу еколого-освітньої роботи, які займаються виключно науковою діяльністю. Натомість, отримання прибутку від проведення екскурсій не передбачено специфікою даного природоохоронного об’єкта, так як він є орнітологічним біосферним резерватом, в якому одночасно неможлива гніздівля птахів та створення екскурсійних маршрутів для відвідування туристами.

Прийняті зміни 28 грудня 2014 року до Податкового кодексу України не тільки не передбачають послаблення податкового навантаження на бюджетні природоохоронні установи, але й взагалі ставлять під сумнів можливість їх подальшого існування.

Так, згідно змін до статті 282. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб, скасовано підпункт 282.1.1. заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам’ятки природи , заповідні урочища та парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, а тому зазначені заповідні об’єкти повинні платити податок на землю!

У даному випадку, для Чорноморського біосферного заповідника ця сума буде вдвічі більшою, ніж та, що виділена з Державного бюджету на фінансування заповідника у 2015 році. Це, в свою чергу, ставить під сумнів можливість його подальшого існування, адже, окрім прибутку від держави, у Чорноморського біосферного заповідника відповідно до Положення не має можливості отримувати дохід від своєї діяльності.

З метою врегулювання питання щодо необхідності сплати земельного податку Чорноморським біосферним заповідником, Департамент екології та природних ресурсів підготував службову записку голові обласної державної адміністрації з пропозицією доручити Голопристанській районній державній адміністрації ініціювати перед сільськими/селищними радами, до складу території яких входить Чорноморський біосферний заповідник, розгляд питання щодо звільнення заповідника від сплати земельного податку.

Крім того, обласною державною адміністрацією будуть направлені листи до суб’єктів законодавчої ініціативи з проханням посприяти у вирішенні порушеного питання на вищому рівні.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

19-04-2015