Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Mar 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Дата: 16-03-2016

Про порядок включення територій та об'єктів до переліків територій та об'єктів екологічної мережі
детальніше>>>

Дата: 16-03-2016

Година Землі - 2016! ВИМКНИ світло 19 березня о 20:30!
детальніше>>>

 
 

Новини

Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів для існування!

    Щорічно 2 лютого на Землі відзначається Всесвітній день охорони водно-болотних угідь.
    Україна є членом Рамсарської конвенції з 1996 року та входить в число 160 країн, які до неї приєдналися.               Відповідно до Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення головним чином як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція) під водно-болотними угіддями (ВБУ) розуміють «райони маршів, боліт, драговин, торфовищ чи водойм - природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує шести метрів».
    На виконання зобов'язань України в рамках Рамсарської конвенції Кабінет Міністрів України постановою «Про заходи щодо охорони водно-болотних угідь, які мають міжнародне значення» (№ 935 від 23.11.1995 р.) затвердив перелік з 22 водно-болотних угідь України міжнародного значення загальною площею 650 тис. га.
     В 1998 році Бюро Рамсарської конвенції включило ці угіддя до офіційного Переліку рамсарських угідь. Так було започатковано формування в Україні мережі водно-болотних угідь міжнародного значення.
      Слід зазначити, що офіційна дата приєднання України до Рамсарської конвенції - 1 грудня 1991 року. Це пов'язано з тим, що ще у 1975 році (за часів СРСР) статус водно-болотних угідь міжнародного значення було надано чотирьом ВБУ України (Ягорлицька затока, Тендрівська затока, Каркінітська затока і Дунайські плавні) загальною площею 211 тис. га. 29 жовтня 1996 року Верховна Рада України постановила визнати Україну правонаступницею СРСР щодо участі в Рамсарській конвенції.
    7-ю нарадою Конференції договірних сторін Рамсарської конвенції, що відбулася в 1999 році у м. Сан-Хосе (Коста-Ріка), було заплановано до 2005 року збільшити кількість водно-болотних угідь міжнародного значення, внесених до Рамсарського переліку, вдвічі (до 2 тисяч). Реалізовуючи рішення Конференції, Міністерство екології та природних ресурсів України спільно з Чорноморською програмою Ветландс Інтернешнл в 2003 році підготувало інформаційні описи 11 водно-болотних угідь, які були направлені до Бюро Рамсарської конвенції з метою надання їм статусу водно-болотних угідь міжнародного значення.
    Отже, зараз мережа ВБУ міжнародного значення в Україні нараховує 33 водно-болотних угіддя загальною площею 676 251 га.
    У 2003-2005 рр. Чорноморська програма Ветландс Інтернешнл спільно з провідними українськими науковцями підготувала інформаційні описи ще 23 цінних водно-болотних комплексів, що відіграють важливу роль у водно-болотних та суміжних з ними екосистемах, мають значну природоохоронну, рекреаційну, наукову та естетичну цінність і є перспективними для надання їм статусу водно-болотних угідь міжнародного значення.

    Водно-болотні угіддя Херсонщини за своїм значенням є найголовнішими в Україні. Розташовані вони здебільшого в приморських регіонах:
     - Азовському – Східний Сиваш, Центральний Сиваш, Великий Чапельський під;
     - Чорноморському – Каркінітська, Джарилгацька, Тендрівська, Ягорлицька затоки.
   Окремо слід виділити найцінніше водно-болотне угіддя – Дельта р. Дніпра.
  Водно-болотні угіддя «Тендрівська затока» та «Ягорлицька затока» розташовані у межах Чорноморського біосферного заповідника, «Великий Чапельський під» - у межах біосферного заповідника «Асканія - Нова», «Східний Сиваш» та «Центральний Сиваш» - у межах Азово-Сиваського національного природного парку, «Каркінітська затока» та «Джарилгацька затока» - у межах національного природного парку «Джарилгацький», «Дельта р. Дніпра» - у межах національного природного парку «Нижньодніпровський».
    У 2016 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угіль відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів для існування», який підкреслює важливість водно-болотних угідь як джерела основних засобів для існування та забезпечення добробуту людей.
    За статистичними даними, існування більш ніж мільярда людей залежить від водно-болотних угідь, адже основними напрямками використання водно-болотних угідь є рибальство та аквакультура, вирощування рису, туризм та рекреація, перевезення людей і товарів річковими та морськими видами транспорту, водозабезпечення тощо.
    Починаючи з 1900 року, 64 % водно-болотних угідь світу зникли, а популяції прісноводних видів тварин і рослин за період з 1970 до 2010 років зменшилися
на 76 %. 
    Ті водно-болотні угіддя, які на сьогодні все ще існують, знаходяться у настільки деградованому стані, що популяції риб і колонії рослин стрімко зменшуються.
    Тому і люди, які безпосередньо залежать від використання цих природних ресурсів, стають все біднішими і біднішими.
   Міністерство екології та природних ресурсів України планує спрямувати у цьому році зусилля на створення ефективної системи управління водно-болотними угіддями, аналіз даних щодо стану водно-болотних угідь міжнародного значення та розроблення плану дій щодо імплементації Рамсарської конвенції до 2021 року.           Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та не державних установ та організацій, всього населення країни у цілому.
     Сподіваємося, що кожен із нас зробить свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для нашого майбутнього водно-болотних угідь!
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
02-02-2016