Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
Mar 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Дата: 15-04-2016

Семінар «Основні принципи імплементації директив Європейського союзу в секторі «Охорона природи».
детальніше>>>

Дата: 05-04-2016

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує конкурсний відбір
детальніше>>>

 
 

Новини

Про порядок включення територій та об'єктів до переліків територій та об'єктів екологічної мережі


КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗАТВЕРДЖЕНО РОЗРОБЛЕНИЙ МІНПРИРОДИ ПОРЯДОК ВКЛЮЧЕННЯ ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ'ЄКТІВ ДО ПЕРЕЛІКІВ ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ'ЄКТІВ ЕКОЛОГІЧНОЇ МЕРЕЖІ

9 березня 2016 року, набув чинності Порядок включення територій та об'єктів до переліків територій та об'єктів екологічної мережі, розроблений на виконання 16 та 17 статей Закону України «Про екологічну мережу України» та затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1196.

Прийняття цього документу є важливою подією у сфері формування національної екомережі - переліки міститимуть конкретну інформацію про складові структурних елементів екомережі, включаючи їх назву, місце розташування, межі та орієнтовну площу, що сприятиме ефективному управлінню і функціонуванню екомережі, визначенню правового статусу її елементів та забезпечуватиме використання земель, що входять до склад екомережі, за їх цільовим призначенням.

На сьогодні структурні елементи екомережі займають близько 39 % від загальної площі держави, і включають території та об’єкти природно-заповідного фонду, землі водного фонду, водно-болотні угіддя, водоохоронні зони, землі лісового фонду, полезахисні лісові смуги, пасовища, луки, сіножаті, інші природні території та об'єкти, а також земельні ділянки, на яких зростають природні рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України, та/або перебувають чи зростають види тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України.

Включення території чи об’єкта відбувається з врахуванням його приналежності до відповідного структурного елемента екомережі (ключової, сполучної, буферної або відновлюваної території) загальнодержавного чи місцевого значення з врахуванням його природоохоронної цінності з точки зору збереження біологічного та ландшафтного різноманіття і забезпечення просторової цілісності екомережі.

Включені до переліків території та об’єкти екомережі вноситимуться в Державний земельний кадастр разом з природоохоронними обмеженнями у використанні земель, в містобудівний кадастр, відображатимуться в кадастрових планах, документації із землеустрою, містобудівній документації (Генеральній схемі планування території України, генеральних планах населених пунктів, детальних планах та планах зонування територій, схемах планування територій на регіональному рівні), матеріалах державного обліку лісів та лісовпорядкування під час розроблення цієї документації або внесення змін до неї.

Переліки у подальшому стануть основою ведення обліку та здійснення моніторингу стану територій та об’єктів екомережі, що сприятиме збереженню, сталому використанню природних комплексів, біо- та ландшафтного різноманіття, розробленню відповідних прогнозів і рекомендацій щодо збереження і використання територій і об'єктів екомережі.

З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1196 «Про затвердження Порядку включення територій та об'єктів до переліків територій та об'єктів екологічної мережі» можна ознайомитися за посиланням:

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1196-2015-%D0%BF

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
16-03-2016

Година Землі - 2016! ВИМКНИ світло 19 березня о 20:30!

Година Землі - 2016! ВИМКНИ світло 19 березня о 20:30!

WWF знову запрошує українців приєднатися до Години Землі! Ця кампанія щороку об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє Планети.

У суботу, 19 березня 2016 року о 20:30 люди по всьому світі вимкнуть світло на одну годину, Годину землі, щоб показати необхідність об'єднаних дій для боротьби зі зміною клімату.

Година Землі була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF в Сіднеї (Австралія) у 2007 році і перетворилася на всесвітню екологічну ініціативу. Відтоді кампанія об’єднала понад 7000 міст у 172 країнах на всіх континентах у прагненні до майбутнього, де людина живе в гармонії з природою.

Мета акції - привернути увагу до проблеми зміни клімату, а саме вимкнути світло на одну годину, щоб показати необхідність об'єднаних дій із людьми зі всього світу для боротьби зі зміною клімату.

Такий захід, окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, ставить наголос на необхідність щоденних дій кожного громадянина, компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному громадянину України зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації.

«Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем Планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік», – коментує Катерина Куракіна, координатор кампанії Година Землі в Україні.

В 2016 році в Україні Година Землі запускає «Естафету добрих справ». Естафета добрих справ – це Інтернет-флешмоб, який закликає людей підтримати Годину Землі, здійснювати добрі, корисні для планети вчинки, ділитися результатами з іншими і передавати Естафету друзям. В Естафеті добрих справ можуть взяти участь усі бажаючі – як окремі люди, так і організації, спільноти, навчальні заклади тощо. Для участі в Естафеті потрібно зняти відео до 20 секунд про свою добру еко-справу та викласти його в соціальних мережах із хештеґом #estafeta_dobra. Більше інформації можна отримати на сайті кампанії.

Естафету добрих справ підтримують відомі люди країни – культурні та громадські діячі, артисти та колективи. Вони викладатимуть свої відео протягом місяця на сторінки Години Землі в соцмережах. Також, кампанію Година Землі 2016 підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.         Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації пропонує херсонцям долучитися до всесвітньої акції з охорони природного середовища, та довести, що нам, як представникам європейської спільноти, небайдуже майбутнє Планети.


У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
16-03-2016