Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
Jul 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Дата: 15-08-2016

За добу пожежно-рятувальні підрозділи 39 разів ліквідовували пожежі в екосистемах
детальніше>>>

Дата: 15-08-2016

Щодо заборони змін цільового призначення та меж земельних ділянок природоохоронної сфери
детальніше>>>

 
 

Новини

Заборона риболовства в НПП Нижньодніпровський

  24 червня 2016 року Херсонрибоохорона внесла зміни до переліку рибогосподарських водойм для здійснення любительського і спортивного рибальства. Згідно з підписаним наказом, з переліку ділянок для риболовлі були виключені акваторії водойм, які увійшли в заповідну зону національного природного парку Нижньодніпровський.
  При цьому, у Херсонрибоохороні підписали наказ, не погодивши свої дії з департаментом екології та природних ресурсів Херсонської ОДА. У департаменті ж сумніваються в тому, що Херсонрибоохорона взагалі може видавати такі розпорядження і мають намір звернутися до Міністерства екології на рахунок оцінки таких дій. Більш того, в ОДА будуть наполягати на скасуванні цього рішення.
  "Я не знаю, чим керувалася Херсонрибоохорона, але такі дії схожі більше на підрив авторитету Національного парку. Якраз сьогодні ми будемо спілкуватися з Міністерством екології на рахунок того, щоб міністерство дало оцінку діям Херсонрибоохорона. І я хочу з'ясувати, чи входить це в їх повноваження - видавати такі накази, розпорядження. Департамент екології буде всіляко наполягати на скасуванні цього рішення. Я особисто згоден тільки в тому, що на території Національного парку Нижньодніпровський може бути заборона на будь-який вид діяльності в частині території, яка заповідна. Але це не більше 5 % від території всього Національного природного парку, а ніяк не той перелік, який Херсонрибохрана з незрозумілих причин, не погодивши рішення, вказала в даному розпорядженні " - прокоментував ситуацію директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Юрій Попутько.
  Відповідно до установчих документів, рибальство в зазначених зонах Нижньодніпровського парку заборонено ще близько 50 років тому, але як раз заборонені зони не потрапили в перелік водойм, де здійснення любительського і спортивного рибальства заборонено наказом від 24 червня. Професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко передбачає, що це може бути провокація, вкидання інформації перед судом 25 липня по справі незаконного полювання "Дельта-люкс" на території національного природного парку.
 "Рано чи пізно рибальство в Нацпарку було б закрито, тому що він побудований на базі існуючих заповідних об’єктів. Відповідно до установчих документів рибальство там заборонено ще 50 років тому. Останні роки це було просто порушення закону. Воно повинно бути заборонено давно. 
  До самої постанови є багато питань - вона підписане головою ліквідаційної комісії рибоохорони, який не має відношення до охорони. Це повинен вирішувати Нацпарк або рибінспекція, але аж ніяк не голова ліквідаційної комісії. Попередній аналіз показав, що якраз заборонені зони не потрапили в перелік. Може не розібралися в кольорах а можливо спеціально, тому що зараз йде судовий процес. "Дельта-люкс" (мисливці) незаконно полювали, подали в суд на указ президента про створення Нижньодніпровського. Йде судовий процес. Можливо це вкидання інформації, щоб бурити населення проти парку " - коментує Іван Мойсієнко.
  При цьому, згідно з документами, заповідна зона парку становить 6%, це всього 3135 тисячі га. 
  Також варто відзначити, що заборона стосується тільки аматорського, безкоштовного рибальства, тоді як промислове залишилося дозволено. 
  "Ми розмовляли з юристами ГО "Право.Людина.Україна". Вони теж вважають, що це саботаж і неправомірне рішення, яке спровокує людей проти Нацпарку. Дуже цікава річ, що цим розпорядженням заборонили рибальство аматорське, безкоштовне. А промислове залишили. Це обурює. Це спеціально розраховано на просту людину, який обуриться проти парку ", - повідомляє викладач кафедри екології ХДУ, Олена Пономарьова.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
03-07-2016