Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
Jul 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Дата: 15-08-2016

За добу пожежно-рятувальні підрозділи 39 разів ліквідовували пожежі в екосистемах
детальніше>>>

Дата: 15-08-2016

Щодо заборони змін цільового призначення та меж земельних ділянок природоохоронної сфери
детальніше>>>

 
 

Новини

Привітання з Днем працівника природно-заповідної справи!

Це свято небайдужих та дбайливих людей, свято всіх хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя. Щиро і сердечно вітаю із Днем працівника природно-заповідної справи!

ГАВРИЛЕНКА ВІКТОРА СЕМЕНОВИЧА – директора Біосферного заповідника ім. Ф.Є.Фальц-Фейна «Асканія-Нова», 

ШУЛЬГУ СВІТЛАНУ МИКОЛАЇВНУ – директора національного природного парку «Джарилгацький»,

НЕПРОКІНА АНДРІЯ ВІКТОРОВИЧА – директора національного природного парку «Олешківські піски»,

ЮРЧЕНКА АНАТОЛІЯ ПЕТРОВИЧА – директора Чорноморського біосферного заповідника,

ПОПОВЧУКА ЄВГЕНА СЕРГІЙОВИЧА – директора Азово-Сиваського національного природного парку.

Представниками вашої шанованої професії здійснено величезну роботу у сфері охорони природи - створено систему, що зберігає найцінніші та найчарівніші природні куточки нашої країни – природно-заповідний фонд України. 

Заповідання природних територій є найбільш ефективним інструментом збереження природного багатства, і саме тому розвиток заповідної справи визнано одним із найважливіших пріоритетів довгострокової державної політики. Державою поставлено завдання у найближчі роки збільшити площу природно-заповідного фонду до 10% від площі країни. Я впевнений, що завдяки вашій праці, досвіду, розумінню, ініціативності та творчій думці, вашому доброму серцю поставленні завдання будуть виконані.

Херсонщина не стоїть осторонь цього процесу. Завдяки зусиллям працівників природно-заповідної справи в Херсонській області збережено 80 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 354 тис. га. 

Досягнення у формуванні природно-заповідного фонду нашого регіону є наслідком роботи кількох поколінь природоохоронців, але робота в даному напрямку не припиняється! Продовжується робота зі створення нових та розширення існуючих територій об'єктів природно-заповідного фонду області. 

Охороняючи рідкісні рослини – ми охороняємо природу, а зберігаючи природу, як основу нашого буття – ми бережемо нашу країну. 

Користуючись нагодою, вітаю всіх співробітників природоохоронних установ, колег, однодумців та всіх тих, кому не байдужа доля унікальних та цінних куточків природи! Міцного всім здоров'я, чистого повітря, мирного неба, успіхів та нових здобутків у справі збереження природи!

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації                     Ю.А.ПопутькоДовідково:

7 липня – цей день для професійного свята обрано невипадково, адже асоціюється він з святом Івана Купала присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.

Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого за легендою має чарівні властивості. Цього року символом обрано Гронянку півмісяцеву або ключ-траву (Botrychium lunaria (L.) Sw.). За легендою саме ця папороть квітне чарівною квіткою, яка дарує здатність бачити невидиме і знати непізнане. Колись цей вид широко зростав у світлих лісах і на узліссях Полісся, Лісостепу, Гірського Криму і Карпат. Тепер рослина дуже рідкісна через антропогенний вплив на лісові та лучні угіддя, збирання рослин як лікарської сировини, слабку конкурентну здатність та швидкі зміни екологічних умов і клімату. Нині цей вид опинився на критичній межі виживання.

Якщо ми зуміємо вберегти Гронянку півмісяцеву від зникнення, вона послужить нам ключ-травою до ще нерозгаданих таємниць і незвіданих знань. На шляху у європейське майбутнє – не забуваємо про власні традиції та зберігаємо рідну природу. «Збережемо природу – збережемо Україну!»
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
07-07-2016

До відома рибалок – любителів!

02 липня 2016 року на офіційному сайті Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області (далі – Херсонрибоохорона) до відома рибалок-любителів опубліковано повідомлення, яким інформується про те, що відповідно до наказу від 24 червня 2016 року № 42 «Про внесення змін до наказу Херсонрибоохорони від 12 червня 2014 № 64 «Про визначення рибогосподарських водойм (їх ділянок) для здійснення любительського і спортивного рибальства в зоні контролю Херсонрибоохорони на умовах загального використання» (далі – Наказ) з Переліку рибогосподарських водойм (їх ділянок), визначених для любительського і спортивного рибальства на умовах загального використання (безоплатного рибальства) в зоні контролю Херсонрибоохорони (далі – Перелік) були виключені акваторії водойм, що увійшли до заповідної зони національного природного парку «Нижньодніпровський» (далі – Парк).

Відповідно до Положення про національний природний парк «Нижньодніпровський», затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18 січня 2016 року № 19 «Про затвердження Положення про національний природний парк «Нижньодніпровський», на території Парку відповідно до природоохоронного законодавства виділяються такі зони:
   заповідна; 
   регульованої рекреації; 
   стаціонарної рекреації;
   господарська.

На території заповідної зони забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню цієї зони або порушує природний розвиток процесів та явищ і створює загрозу шкідливого впливу на її природні комплекси та об’єкти, а саме (окрім іншого) рибальство. 

У зоні регульованої рекреації забороняється промислове рибальство. Дозволяється любительське рибальство на спеціально відведених ділянках відповідно до вимог Правил любительського і спортивного рибальства та норм діючого законодавства. 

Зона стаціонарної рекреації – призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів, туристичних таборів інших об’єктів обслуговування відвідувачів Парку. 

Господарська зона включає території традиційного землекористування, лісокористування, водокористування, місць поселення, рекреації та інших видів господарської діяльності. 

З дванадцяти наведених у повідомлені водойм лише акваторії двох річок (Старий Дніпро, Солониха-частково) та чотирьох озер (Волокнове-частково, Дніпрове, Мілке, Н. Солонецьке-частково) входять у заповідну зону Парку. Решта входить у зону регульованої рекреації, або у господарську зону Парку. Хоча, про те, що інформація про орієнтовні межі національного природного парку «Нижньодніпровський» знаходиться на офіційному сайті Департаменту, у розділі «НПП «Нижньодніпровський», підрозділ «Картосхема орієнтовних меж національного природного парку «Нижньодніпровський» Херсонрибоохорону було повідомлено листом від 22 квітня 2016 року № 1615-01-10/0/16/013.2.2-1412. 

Слід зазначити, відповідно до ст. 12 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» управління національними природними парками здійснюється їх спеціальними адміністраціями. 

Адміністрацію очолює директор, який несе персональну відповідальність за виконання покладених на Парк завдань, в тому числі за організацією та проведення природоохоронних заходів, науково-дослідних, господарських та інших робіт. 

Тож, вважаємо, що перелік рибогосподарських водойм (їх ділянок), визначених для любительського і спортивного рибальства на умовах загального використання (безоплатного рибальства) в зоні контролю Херсонрибоохорони доцільно узгодити з адміністрацією Парку. 

Разом з тим, листом від 06 липня 2016 року № 01-10-2109/0/16/013.2.2 Департамент звернувся до голови Державного агентства рибного господарства України з проханням врегулювати порушене питання.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
07-07-2016

Зариблення пониззя річки Дніпро молоддю аборигенних червонокнижних видів риб


Державне агентство рибного господарства України розпочало реалізацію нової стратегії розвитку рибної галузі України. Її мета до 2020 року збільшити внутрішній український рибний продукт, зменшити частку імпорту (який сьогодні сягає майже 80%). 

З метою організації забезпечення реалізації державної політики та виконання пріоритетних напрямків розвитку рибного господарства Херсонської області Державною установою «Виробниче-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика» здійснюються заходи щодо зариблення пониззя річки Дніпро молоддю аборигенних червонокнижних видів риб. 

Станом на 29 червня 2016 року у пониззя р. Дніпра із ставів заводу вселенні 237,5 тис. штук підрощеної молоді стерляді. 

Керівництво Департаменту взяло активну участь у зарибленні пониззя річки Дніпро молоддю осетрових видів риб. 

Так, станом на 04 липня 2016 року у пониззя р. Дніпра із ставів заводу вселенні 1 млн. 607 тис. 747 штук молоді осетрових видів риб з них: 1 млн. 457 тис. 747 штук цьоголітки стерляді та 150 тис. штук цьоголітки російського осетра. Робота з зариблення триває.


У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове
Обговорити на форумі
07-07-2016