Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

 
 
 

Календар новин

<< Aug 2018 >>
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Дата: 28-08-2018

Оприлюднення повідомлення про плановану діяльність
детальніше>>>

Дата: 28-08-2018

Оприлюднення повідомлення про плановану діяльність
детальніше>>>

 
   

Новини

До уваги громадськості!

  ПП «Співдружність-Південь» надано висновок з оцінки впливу на довкілля

  За результатами оцінки впливу на довкілля, здійсненої відповідно до статей 3, 6-7, 9 і 14* Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», планованої діяльності ПП «Співдружність-Південь» щодо будівництва закритої зрошувальної мережі для зрошування сільськогосподарських культур на орендованій ПП «Співдружність-Південь» ділянці площею 1354,7 га в адміністративних межах Чонгарської сільської ради Генічеського району Херсонської області, а також з урахуванням усієї інформації, зауважень і пропозицій, що надійшли протягом строку громадського обговорення Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації вважає допустимим провадження вищезазначеної планованої діяльності.

  За результатами аналізу звіту з ОВД  встановлено, що основний вплив планованої діяльності очікується на земельні ресурси та ґрунти. Вплив на довкілля зумовлений виконанням будівельних робіт закритої зрошувальної мережі, а саме: будівництво напірних трубопроводів та, як результат, подача води до дощувальної техніки для організації зрошення, яке веде до зміни водно-фізичних, фізико-хімічних, біологічних та інших властивостей ґрунту, зміні рівня і мінералізації ґрунтових вод, сольового, температурного, водного і поживного режимів ґрунту. Згідно Протоколу дослідження води № 140 від 26.03.2018 р., наданого Каховським МРВ ДУ «Херсонський ОЛЦ», якість води у магістральному каналі Р-5-1-1 Каховської зрошувальної системи відповідає вимогам ДСТУ 2730:2015 та придатна до використання у зрошувальній мережі (поливні води відносяться до 1 класу – «придатні» для зрошування без обмежень). У звіті з ОВД вказано, що запропонований метод поливу дощуванням є сприятливим для ґрунтів. Зрошувальна вода є розчинником солей, надає позитивний вплив на хімічні процеси, що відбувається у ґрунтах, знімають концентрацію ґрунтових розчинів та зменшують вміст шкідливих солей у верхніх горизонтах ґрунтів. В результаті зрошення сільськогосподарських культур спостерігається збільшення запасів вологи у кореневому шарі ґрунту та збільшення його родючості. При  експлуатації зрошувальної мережі фільтрація води в ґрунт не здійснюватиметься. Відповідно до  «Технічного звіту за результатами лабораторних досліджень ґрунту земельних ділянок, які знаходяться на території Чонгарської сільської ради (за межами населеного пункту) Генічеського району Херсонської області», виконаному Херсонською філією ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», земельний масив відведений для реалізації планованої діяльності може використовуватися для зрошення за умови чіткого дотримання основ ґрунтоохоронного землеробства, зокрема, диференційованих систем обробітку та удобрення ґрунту, оптимального чергування культур сівозміни, періодичного здійснення робіт з хімічної меліорації (гіпсування), запровадження окремих елементів біологізації землеробства та сучасних технологій збереження та відновлення родючості ґрунту. Згідно з даними наведеними у звіті з оцінки впливу на довкілля реалізація планованої діяльність не суперечить вимогам та положенням чинного природоохоронного законодавства, вплив на довкілля визначається допустимим.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

06-08-2018

Оперативна інформація щодо замору риби в акваторії Каховського водосховища

 На території Херсонської області в акваторії Каховського водосховища та  р. Дніпро зафіксовано масовий замор риби 23 липня 2018 року в районі с. Веселе Бериславського району та 24 липня 2018 року в районі м. Нова Каховка.

 Виїздом на місце державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Херсонської області відібрали проби поверхневої води.         За результатами проведених досліджень встановлено перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) по нітритам, нітратам по залізу загальному. Розчинений кисень в Каховському водосховище встановлював 3,19 мг/дм3, в р. Дніпрі - 2,11 мг/дм3 при ГДК 6,0 мг/дм3.

 27 липня 2018 року в районі с. Бабино Верхньорогачинського району виявлено замор водних живих ресурсів орієнтовно в кількості 1 тонна, при цьому вода Каховського водосховища мала червоний колір, яка за течією від територіальної межі з Запорізькою областю текла далі по території Херсонської області. У відібраних пробах встановлено перевищення ГДК по залізу загальному та хімічному споживанню кисню (ХСК).

 Для з’ясування причини замору риби Херсонською регіональною державною лабораторією ім. Ценковського Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведено дослідження загиблої риби. При проведенні досліджень місткості небезпечних речовин у м’язах замореної риби виявлені пестициди (ДДТ, фосфати, аміак, ціаністий азот і т.д.).

 З метою вжиття відповідних заходів реагування на ситуацію, яка склалась з замором водних живих ресурсів, починаючі 27 липня 2018 року скликано засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про випадки загибелі риби в водоймах на території області.

 Також, Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації (далі – Департамент) направлено відповідне звернення до Горностаївської та Верхньорогачиської районних державних адміністрацій, Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.

 Державною екологічною інспекцією у Херсонській області направлено лити до Служби безпеки України з проханням виявити на  території Запорізької та Херсонської області невідомі отруйні речовини або суб’єктів господарювання, яки скидають таки речовини, що становлять загрозу для навколишнього середовища та населення зазначених областей.


 Крім того, для всебічного розгляду зазначеного питання, Департамент з відповідним запитом звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій.

 Одночасно інформуємо, що з метою оперативного вирішення поточних питань щодо попередження загибелі риби та інших водних живих ресурсів у пониззі Дніпра та інших водних об’єктах області, видано розпорядження голови заступника обласної державної адміністрації від 01 серпня 2018 року № 618 «Про обласну постійно діючу комісію з розгляду питань, пов’язаних з попередженням загибелі риби та інших водних живих ресурсів». В рамках роботи зазначеної робочої групи планується проведення перевірок фактів замору риби на території Херсонської області та причин їх виникнення.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

06-08-2018

Актуальні конкурси грантів для індустрії гостинності України

Актуальні конкурси грантів для індустрії гостинності України:

 • Конкурс культурних проектів у рамках програми Європейського Союзу Culture Bridges

Триває конкурс культурних проектів у рамках програми Європейського Союзу Culture Bridges.

Пріоритети конкурсу: розвиток українського культурного та креативного секторів, співпраця у сфері культури, міжнародна культурна мобільність.

Кінцевий термін подачі заявок- проекти співпраці -12 липня 2018 року.

Детальніша інформація про конкурс: Culture Bridges.

 • Премія Social Project Awards-2018 у сфері соціальних проектів України

Премія у сфері соціальних проектів та інновацій для талановитих громадських діячів, що формують майбутнє країни.

Пріоритети конкурсу: розвиток українського громадянського суспільства, соціальні інновації, здоровий спосіб життя, розвиток територій, рівні можливості, культура, екологія та урбаністика.

Кінцевий термін подачі заявок: 29 серпня 2018 року. Від одного претендента може бути подано не більше трьох соціальних проектів.

Детальніша інформація про преміюSocial Project Awards-2018.

 • Щорічна премія «Земля Жінок» від Фонду Yves Rocher на підтримку екологічних проектів

Оголошено прийом заявок у рамках щорічної премії «Земля Жінок» від Фонду Yves Rocher, яка направлена на підтримку жінок, які виступають за збереження природи і біорізноманіття.

Пріоритети конкурсу: збереження природи, екологія, біорізноманіття.

Кінцевий термін подачі заявок: ЗО вересня 2018 року.

Максимальний розмір призу: 10 тис. евро.

Детальніша інформація про конкурс:  Премія «Земля Жінок»

 • Конкурс грантів від Вишеградського фонду

Триває конкурс грантів для фінансової підтримки проектів, що сприяють процесам демократизації в країнах, від Вишеградського фонду.

Пріоритети конкурсу:регіональний розвиток, міжнародна співпраця, культурне різноманіття, сучасне мистецтво, розвиток підприємництва та соціального підприємництва, сталий розвиток у Центральній та Східній Європі.

Кінцевий термін подачі заявок: 1 жовтня 2018 року.

Детальніша інформація про конкурсVisearad+ Grants.

 • Конкурс грантів у рамках проекту USAID «Агросільрозвиток» на впровадження місцевих ініціатив та інвестиційних проектів в ОТГ

Оголошено конкурс грантів у рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку (Агросільрозвиток)» на впровадження місцевих ініціатив та інвестиційних проектів в об’єднаних територіальних громадах.

Пріоритети конкурсу: розвиток бізнесу, вдосконалення надання комунально-побутових послуг, розвиток туризму і гостинності, розвиток аграрної маркетингової інфраструктури, впровадження енергоефективних технологій на території ОТГ.

Кінцевий термін подачі заявок: 28 грудня 2018 року.

Сума гранту: від 270 тис. до 675 тис. гривень.

Детальніша інформація про конкурсПроект USAID «АГРОСІЛЬРОЗВИТОК»

 • Демократичні гранти від Посольства США

Постійно діючий конкурс проектних заявок від Посольства США для громадських організацій, що сприяють розвитку та освіті громадянського суспільства в Україні.

Пріоритети конкурсу: розвиток громадянського суспільства, верховенство права, громадська освіта та адвокація, розв’язання конфліктів та зміцнення довіри, громадянська освіта.

Кінцевий термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі. Середня сума гранту: від 5 тис. до 15 тис. доларів.

Детальніша інформація про конкурсDemocracy Small Grants.
У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

06-08-2018