Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(0552) 26 31 95
 

 
 

Календар новин

<< Dec 2014 >>
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Дата: 19-04-2015

Податкове навантаження на бюджетні природоохоронні установи, ставить під сумнів їх існування
детальніше>>>

Дата: 17-04-2015

Під Херсоном знову дуже сильно горять плавні!
детальніше>>>

 
     

Новини

НА ХЕРСОНЩИНІ СТАРТУВАЛА АКЦІЯ «ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ»

Як відомо, у передноворічні дні на наших вулицях масово з’являються «живі» ялинки, призначені прикрашати наші оселі на свята. Проте, після кількох днів усі смітники міста переповнені викинутими, як непотріб, ялинками. Будь-які дерева, а особливо хвойні, виконують серед інших функцію поглинання вуглекислого газу і вироблення кисню, очищення повітря, укріплення ґрунту та багато інших. У ХІХ столітті хвойні ліси планети займали 16 % суші, а сьогодні цей показник складає лише 10 % Не дивлячись на це, вирубка лісів продовжується і кожну хвилину на Землі вирубується 10 га «зелених легенів» планети.

В рамках Всеукраїнської акції «Збережемо життя ялинці» в Центрі екологічної інформації 16 грудня 2014 року фахівцями національного природного парку «Олешківські піски» проведено зустріч з учнями Херсонської школи № 41. Під час зустрічі для дітей було проведено майстер-клас із виготовлення новорічної іграшки-торбинки «Ялинка» та скриньки для подарунку з паперу.


Створити ялинку власноруч зовсім не важко, варто лише задіяти власну фантазію і захотіти долучитися до справи захисту природи. Спеціалісти Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації закликають усіх мешканців Херсонщини долучитися до Всеукраїнської акції «Збережемо життя ялинці» і відмовитися від практики прикрашання осель напередодні Новорічних свят зрубаними деревами, адже альтернативою вирубування хвойних насаджень може бути використання штучних дерев, створення ялинок власноруч або прикрашання дійсно живих ялинок, які ростуть поруч з оселями.


Роз’яснювальна робота серед населення щодо необхідності збереження хвойних насаджень на Херсонщині проводиться щороку, адже наша область є унікальною – усі деревні насадження мають штучне походження, тобто самовідтворення лісів не відбувається і кожне дерево необхідно посадити і виростити.

В результаті багаторічної праці в області вирощений найбільший у світі штучний ліс, що зупинило процес опустелювання території області.

Залишилось зовсім небагато часу до того моменту, коли в кожен дім прийде новорічна казка  і неможливо уявити собі Новий рік без чарівної лісової красуні. Саме тому просимо не залишитися байдужими до цієї проблеми - поки ви читаєте ці рядки, на Землі накопичилося кілька тонн відходів, вмерла від забруднення довкілля людина, зникло кілька гектарів лісів.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

18-12-2014

Території та об’єкти природно-заповідного фонду Херсонщини з’являться на мапах Google

В рамках проекту «Соціальна та екологічна значимість технологій» 17 грудня 2014 року в Херсоні під час засідання за «круглим столом» на тему «Цифрові можливості розвитку туризму в природоохоронних територіях Херсонської області пройшла презентація проекту «Цифрове перетворення Херсонської області», який реалізує компанія Google Україна.

Під час заходу обговорювалися можливості та перспективи співпраці в ході туристичної та екскурсійної діяльності на природоохоронних територіях Херсонщини, розвиток різновидів екологічного туризму.


На даний час відцифровано та нанесено на мапу туристичні та інфраструктурні об’єкти Львова і Рівненської області - Херсонщина стане третім в Україні проектом. Як приклад цифрових перетворень презентована спеціальна віртуальна мапа, за допомогою якої можна буде переглянути всі визначні туристичні місця та обрати для себе найкраще місце відпочинку перетворень (професійні віртуальні панорамні 3D тури, віртуальні туристичні карти) у м. Львові та Рівненської області, а також представлено програму цифрового перетворення Херсонської області. Кожен користувач також буде мати можливість наповнювати зображеннями карти самостійно за допомогою звичайного смартфона.

В засіданні взяли участь представники Української філії Всесвітнього фонду дикої природи, Херсонського обласного благодійного фонду «Об’єднання», а також представники обласної державної адміністрації, спеціальних адміністрацій біосферних заповідників та національних природних парків, музейних установ та закладів культури, громадських організацій, рекламних агентств, туристичні оператори, керівники баз зеленого туризму, закладів розміщення, туристичних інформаційних інтернет-ресурсів.


Метою проекту є промоція, в першу чергу, природоохоронних територій області та баз зеленого туризму в якості привабливих рекреаційно-туристичних об’єктів, презентація новітніх можливостей Інтернету, інноваційних технологій та сервісів для державних службовців, підвищення загального рівня цифрової грамотності громади Херсонщини, представників середнього та малого бізнесу, а також освітян і студентів.

Для нашої області розвиток екологічного туризму є одним з пріоритетних напрямків економічного та соціального розвитку, а існуючі об’єкти природно-заповідного фонду настільки унікальні і різнопланові, що залучення сучасних технологій для інформування потенційних туристів про їх рекреаційний потенціал є вкрай необхідним.

Результатом має стати підвищення інвестиційної і туристично-рекреаційної привабливості, більш широкого залучення сучасних технологій до бізнес-процесів, навчання, різних сфер повсякденного життя та зростання економічних показників області.

У разі використання інформаційного матеріалу посилання на офіційний сайт Департаменту, обов'язкове

18-12-2014