Гаряча лінія: Міністерства екології та природних ресурсів України:+38(044) 206 33 02; Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА:+38(050) 514 67 00
 

Головна

Керівництво

Дипломная работа Харьков

НПП "Нижньодніпровський"

Структура Департаменту

Штатний розпис Департаменту

Положення про Департамент

Історична довідка

Розпорядок роботи установи

Накази Департаменту

Вакансії Департаменту

Звернення громадян

Доступ до публічної інформації

Адміністративні послуги

Заповідна справа та екомережа

Поводження з відходами

Стан довкілля

Стратегія розвитку 2020

Про очищення влади

Законодавство

Протидія корупції  

Календар новин
<< Nov 2016 >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Дата: 05-10-2016

О. СЕМЕРАК:«УХВАЛЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ДОЗВОЛИТЬ ЗНЯТИ СОЦІАЛЬНУ НАПРУГУ»
детальніше>>>

Дата: 05-10-2016

ОСТАП СЕМЕРАК: «МІНПРИРОДИ ВИКОНАЛО ОБІЦЯНКУ ДОБИТИСЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ»
детальніше>>>

 
 

Останні новини

О. СЕМЕРАК:«УХВАЛЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ДОЗВОЛИТЬ ЗНЯТИ СОЦІАЛЬНУ НАПРУГУ»

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак вважає, що прийняття в першому читанні законопроекту «Про природно-заповідний фонд України» дасть можливість врегулювати втрачене управління у сфері заповідної справи на місцевому рівні. Про це він заявив в сесійній залі парламенту, в якому сьогодні оголошено День довкілля. 

«За результатами адміністративної реформи територіальні органи Мінприроди були ліквідовані, а їхні повноваження передано місцевим адміністраціям. Проте повноваження щодо реалізація державної політики у сфері заповідної справи було врегульовано не повністю. Тепер ми отримуємо гарний шанс вже в найближчому майбутньому ухвалити закон, який дасть нам можливість мати конкретних відповідальних за заповідники на місцях», - зазначив Міністр. 

Остап Семерак також підкреслив, що сьогодні управління природно-заповідним фондом здійснюється недостатньо, що негативно впливає на розвиток територій та створює соціальну напругу серед місцевого населення. «Зауваження, які лунали сьогодні в парламенті від фракцій, заслуговують на увагу. Сподіваюся, що документ буде швидко допрацьовано та ухвалено. Зволікання з його прийняттям створює законодавчі прогалини і, відповідно, підґрунтя для зловживання на місцях»,- наголосив Міністр екології та природних ресурсів. 

Нагадаємо, що 04 жовтня 2016 року в Верховній Раді України було оголошено День довкілля. На розгляд народних депутатів було винесено 11 екологічних законопроектів, 3 з яких урядових.

05 жовтня 2016 року
 

ОСТАП СЕМЕРАК: «МІНПРИРОДИ ВИКОНАЛО ОБІЦЯНКУ ДОБИТИСЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ОЦІНКИ ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ»

Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про оцінку впливу на довкілля». За відповідний законопроект № 2009а-д проголосувало 259 народних депутатів. 

За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, ухвалення цього законопроекту забезпечить виконання взятих зобов’язань по чотирьох важливих міжнародних Угодах. Зокрема, зобов’язання щодо екологічного сектора Угоди про Асоціацію з ЄС і вимоги Оргуської конвенції, Угоди про заснування Енергетичного Співтовариства та конвенції Еспо. 

«Системні реформи у сфері охорони довкілля мають починатися із впровадження оцінки впливу на довкілля. Проведення такої оцінки давно стало світовим трендом, який ми повинні запровадити в нашій країні. Нарешті збереження та захист природного навколишнього середовища стають стратегічною нормою української політики», - прокоментував Остап Семерак.

05 жовтня 2016 року
 

ОСТАП СЕМЕРАК: «ВІДТЕПЕР БУДЬ-ЯКИЙ БІЗНЕС СПОЧАТКУ ПЕРЕВІРЯТИМЕТЬСЯ НА ЕКОЛОГІЧНІСТЬ»

Верховна Рада 04 жовтня 2016 року проголосувала за законопроект №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку», передбачений Угодою про асоціацію України з ЄС. 

Мова йде про імплементацію положень Директиви 2001/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 27 червня 2001 року про оцінку наслідків окремих планів та програм для довкілля. 

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак привітав парламент з цим історичним голосуванням, адже ряд європейських країн підписали цей Протокол під час Міністерської конференції «Довкілля для Європи», яка ще у 2003 році відбувалася у Києві. 

«Україна згідно Угоди про асоціацію мала ухвалити законопроект ще у 2015 році. У липні 2016 року відбулося ухвалення у першому читанні і ось сьогодні депутати підтвердили вибір України на користь «зеленої» економіки. Це означає, що відбудова держави має відбуватися виключно на засадах сталого чи екологічно-збалансованого розвитку. Хотів би подякувати народним депутатам та Комітету ВР за структурну роботу , яка дозволила вийти на ухвалення двох важливих євроінтеграційних законопроектів», - пояснив він.

05 жовтня 2016 року
 

Рада ухвалила євроінтеграційний законопроект про оцінку впливу на довкілля

 КИЇВ. 4 жовтня. УНН. Верховна Рада ухвалила євроінтеграційний законопроект про оцінку впливу на довкілля. За відповідний законопроект проголосували 259 народних депутатів. 
  Відповідно до закону, здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішення про здійснення планованої діяльності, яка визначена цим законом. 
 Зокрема, як зазначається, така оцінка обов’язкова до запуску нафтопереробних заводів теплових електростанції; видобування нафти та природного газу на континентальному шельфі. Друга категорія включає, зокрема, сільське господарство, лісівництво та водне господарство, видобувну і енергетичну промисловість; хімічну і харчову промисловість; туризм та рекреацію. 
  Рішення з оцінки впливу на довкілля є обов’язковим для виконання. Якщо ним встановлено недопустимість здійснення планованої діяльності, то воно є підставою для відмови у видачі рішення про здійснення планованої діяльності. 

04 жовтня 2016 року
 

Бюджет Херсонщини поповнився за рахунок природних багатств

Платники херсонського краю за користування природними скарбами регіону, а саме водою, надрами та лісом, сплатили до зведеного бюджету 33,3 млн.грн. рентної плати за 8 місяців 2016 року. 

Безперечним лідером у загальних рентних надходженнях є плата за спеціальне використання води – 22,9 млн.грн. або 68,8 відс від загальних надходжень рентної плати. З них обласний бюджет отримав 11,4 млн.гривень. Друге місце по сплаті платежу займають надрокористувачі Херсонщини – 10 млн.грн., з них до місцевих бюджетів надійшло 3,7 млн.гривень. Лісові угіддя збагатили бюджет регіону ще на 0,4 млн.гривень. 

01 жовтня 2016 року
 

Засідання робочої групи з питань безпечного розміщення ХЗЗР в с. Томарино Бериславського району

  16 вересня 2016 року під головуванням директора Департаменту Попутька Ю.А. відбулося засідання робочої групи з питання безпечного розміщення непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в с. Томарино Бериславського району. Метою робочого засідання було визначення подальших кроків та конкретних завдань щодо створення належних умов для зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в с. Томарино Бериславського району. На нараду були запрошені: перший заступник голови Бериславської районної державної адміністрації Мандра О.М., голова Томаринської сільської ради Римашевська В.К., заступник начальника Державної екологічної інспекції у Херсонській області Філіна О.М., начальник відділу планування цивільного захисту Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації Білоусов О.С.

19 вересня 2016 року
 

Cпільне засідання Україно-літовської та Литовсько-української ділових рад

Український союз промисловців (УСПП) інформує про те, що 29 вересня 2016 року в м. Вільнюс, Литовська Республіка, відбудеться розширене спільне засідання Україно-літовської та Литовсько-української ділових рад.

Довідково: Україно-литовська і Литовсько-українська ділові ради були створені 9 квітня 2013 року УСПП і Конфедерацією промисловості Литви з метою реалізації міжнародних домовленостей між Україною та Литовською Республікою у сфері торгово-економічного співробітництва. 

Під час запланованого засідання у Вільнюсі обговорюватимуться співробітництво та спільні українсько-литовські проекти, які вже реалізуються або готуються до реалізації за такими тематичними напрямами: 
 - Екологія; 
 - Енергоефективність; 
 - Інформаційні технології. 

Крім того, особлива увага приділятиметься новим можливостям ведення бізнесу між Україною та Литвою після підписання Угоди про Асоціацію і створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 

Організаційні деталі Візиту до Литви можна уточнити за наступними контактами: тел.. (044 )536 96 42. т/факс (044) 2782981, e-mail:ved3@uspp.org.ua контактна особа: Куцева Світлана Геннадіївна. 

Звертаємо увагу, що граничним терміном подачі Анкети (додається) на участь є 20 вересня 2016 року.

16 вересня 2016 року
 

Відповідь інтернет-виданню «Херсонські факти»

Сьогодні, 08 вересня 2016 року, інтернет-виданням «Херсонські факти», опубліковано статтю «Жители области платят за иски к департаменту экологии ОГА» http://fakti.ks.ua/aktualno/10843-zhiteli-oblasti-platyat-za-iski-k-departamentu-ekologii-oga.html 

Вважаємо за необхідне прокоментувати викладену у статті інформацію. 

Так, Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації (далі – Департамент) відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) видаються дозволи на спеціальне водокористування. 

Водним кодексом України встановлено, що спеціальне водокористування є платним. 

Згідно пункту 258.2.5 статті 258 Податкового кодексу України у разі несплати рентної плати або сплати її не в повному обсязі протягом шести місяців контролюючі органи подають інформацію про платників рентної плати до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття до них заходів згідно із законом.  

08 вересня 2016 року